piątek, 13 października 2017

Atari Quake II

To jest absolutnie niesamowite, ale przerzucono algorytm gry Quake II na wczesnego Atari Falcon 030, czyli tego z 1992 roku! Czyli CPU 16 MHz! Na pececie (gra wydana w 1997) minimalnym wymaganiem był Pentium® 90 MHz!;)

A na Atari Falcon 030 16 MHz chodzi to tak:

Atari Quake 2: Anomalous Code (fixed version)

Filmik podesłał Leon, który obecnie przechodzi kurację Atarową;):):P Dzięki za linka;)

3 komentarze:

jury pisze...

Ta gra nie chodzi na 16MHz :P Oczywiście, wykorzystuje te 16MHz Motoroli 68030, ale wykorzystuje też 100% z 32MHz drugiego procesora w Falkonie ( nie pamiętam też czy kooprocesora nie wykorzystuje ) Jakby miała chodzić na samym 16MHz 68030, to chodziła by 'lekko' wolniej ;)
A do tego nie ma jeszcze bardzo wielu rzeczy zaimplementowanych, więc jestem jakoś mocno przekonany, że po zaimplementowaniu wszystkiego to i 100MHz 68060 może nie wystarczać aby to chodziło tak jak na Pentium 100MHz.
Ale oczywiście liczę że DML dokończy to dzieło, obiecywał gdzieś kiedyś na atari-forum, że postara się zoptymalizować to też właśnie pod 68060. Chętnie bym trochę pograł w to na CT63.
Ale niestety jak to u niego bywa :) projekt został porzucony jakieś bodaj 2 lata temu. Oby nie trzeba było czekać na dalszy etap prac przez kolejnych kilkanaście lat jak to było z jego Bad Mood'em :)
A obecnie od tych 2 lat jakoś głównie siedział przy projekcie Atari Game Toolkit, czyli taki framework C++ pod Linux/Windows do tworzenia gier na STE. Przykładowy filmik z jakiejś tam demówki stworzonej właśnie pod AGT:
https://www.youtube.com/watch?v=KZVgOtWiH2M
Ale bodaj jakoś od roku i przy tym też już nie siedzi.

jury pisze...

Aha, z ciekawostek na 'duże' Atari, to od jakiegoś czasu Anima portuje MAMEowską wersję Ghouls'n Ghosts na STE:
https://www.youtube.com/watch?v=ZWOHrtpAKlU&fs=1&hl=de_DE&rel=0
https://www.youtube.com/watch?v=yDFkg9p0rRw&t=
Póki co zapowiada się świetnie, i graficznie i wydajnościowo.

bocianu pisze...

przecież to jest halflife a nie quake2!!!



Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...