środa, 5 stycznia 2011

TRON LEGACY - w kinach

Od kilku dni w kinach wyświetlany jest film TRON LEGACY, o którym wspominałem już w styczniu 2009 roku. Jak widać tytuł filmu wtedy ewoluował, a teraz możemy już zobaczyć film w pełnej trójwymiarowej krasie;)

Jak czytamy na Wikipedii
    Tron: Dziedzictwo (ang. Tron: Legacy) - amerykański film science fiction w reżyserii Josepha Kosinskiego z 2010 roku. Produkcja jest kontynuacją słynnego kultowego filmu Tron z 1982 roku. Reżyser pierwszego filmu, Steven Lisberger, powrócił tu jako producent. Jeff Bridges ponownie wcielił się w rolę Kevina Flynna, Bruce Boxleitner w rolę Alana Bradleya, a Garrett Hedlund zagrał rolę Sama Flynna, teraz jako dorosły syn Kevina. W drugiej części wystąpiła również Olivia Wilde jako Quorra.


TRON: LEGACY Official Trailer


Równolegle została wydana gra komputerowa 3D, którą miałem okazję podziwiać na targach ON/OFF.

Warto wspomnieć, że pierwszy film Tron z 1982 roku, to tak stare czasy, że Walt Disney wtedy przecierał szlaki komputerowej grafiki, bo film ten był pierwszym w historii, który opierał się w tak dużej mierze na grafice 3D generowanej przez superkomputery.


Zwiastun filmu Tron


Film też był niemal hołdem oddawanym grom i automatom arcade, nieco o tym pisałem w postach Atari w filmie Tron oraz Smaczki z filmu Tron część 2.

Warto dodać, że film ten ukazuje system operacyjny jako złożona hierarchia systemu Unix (lub dziś Linux), bo w 1982 roku Windows jeszcze nie istniał przez wiele lat, a przez następne ~15 lat nie miał tak złożonej architektury.


Nie pozostaje nic innego jak wybrać się na film Tron: Dziedzictwo;)


Update:
O nowym filmie Tron wspominałem w postach:
  1. Tron Legacy - zwiastun w HD
  2. Tron 1 i 2 oraz Avatar
  3. TR2N - zwiastun !
  4. Myszka na tronie ;)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...