piątek, 1 maja 2009

Kup oryginalne, polskie gry na Atari !

Właśnie powoli rusza stronka wydawcy oprogramowania dla komputerów Atari SIKOR SOFT, na której można obecnie kupić LEGALNIE, ORYGINALNE gry i programy dla ośmiobitowych komputerów Atari ! To niezwykłe, ale prawdziwe !

Unikalnym (w skali świata) dostępnym produktem jest zestaw oprogramowania znajdującego się na płytce CD - tu opis na stronce Kaza. Wydanie to jest bardzo atrakcyjne z wielu względów, również estetycznych.

SIKOR SOFT CD

Być może ktoś zastanawia się jak oprogramowanie na Atari może być wydane na płytce CD ?;)
Otóż oprogramowane to jest do wykorzystania za pomocą odpowiednich rozszerzeń (bez problemu dostępnych), czyli tzw. SIO2PC (Atariki), SIO2SD (Atariki) oraz SIO2IDE(Atariki), które umożliwiają podłączenie tradycyjnego czytnika CD-ROM do małego Atari (!) lub wykorzystanie peceta (wyposażonego w czytnik) do tego dochodzi oczywiście możliwość korzystania z emulatora.

SIKOR SOFT jest jednym z dwóch obecnie funkcjonujących wydawców legalnego oprogramowania dla komputerów Atari (w PL), a te są u nas bardzo popularne i lubiane do dziś. Dowodem na to niech będzie takie spotkanie jak to.


Adres stronki na stałe zostaje dodany z boku do linkowni bloga.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...