wtorek, 8 kwietnia 2008

Red. hakin9 - odważny w swym optymizmie

Miniaturka okładki omawianego numeru hakin9Przeglądałem dziś pobieżnie aktualny numer pisma hakin9 (czyli numer 4 2008 (36)) i natrafiłem tam na ciekawy kwiatek :D Jest tam tekst Rafała Podsiadłego zatytułowany "Użytkownik kontra wirusy". Tam w rozdziale "charakterystyka wirusa i backdoora" (str. 25), autor wyjaśnia jaka jest różnica pomiędzy kodem generowanym przez języki kompilowane oraz asembler. Zupełnie poprawnie opisuje, że kompilatory dodają prologi, epilogi itp. jednak jego wnioskiem z tego rozdziału jest:

    Jak widać, programy napisane w asemblerze są optymalne pod względem szybkości działania i długości kodu (...)

O ile z długością kodu to niechętnie mogę się zgodzić (a co jak ktoś specjalnie będzie pisał program tak aby był długi ??; Może to robić świadomie lub nie...) to z tą "optymalnością pod względem szybkości działania" to jest to co najmniej naiwne, optymistyczne podejście! :D

Drogi autorze! Radzę z mniejszą swobodą wypisywać podobne tezy oraz zaznajomić się z tym co to właściwie jest asembler...

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...