piątek, 4 września 2009

THE BEST OF SCIENCE FICTION - 2 edycja!

Od 24 sierpnia w kioskach dostępna jest druga kolekcja z cyklu THE BEST OF SCIENCE FICTION - zawierająca 25 filmów (i to jakich !) i książeczek.

Bardzo rzadko promuję przedsięwzięcia 100% komercyjne (a biorąc pod uwagę, że nie płacą podatku to nawet 122% komercyjne ;) jednak po pierwszej serii tego cyklu trzeba zauważyć, że jest to ważne wydarzenie dla miłośnika SF oraz w wielu przypadkach konkretne książeczki po prostu muszą się znaleźć na półce ludzi o podobnych zainteresowaniach do moich ;) A pewnie wielu znajdzie się takich, którzy muszą mieć je wszystkie.

Wcześniejsze wydanie jest ładnie oprawione, jakościowo trudno się do niego przyczepiać (choć w filmie Pogromcy duchów 1 - napisano, że film jest na DVD dwuwarstwowym, a był na jedno !). Mi jako miłośnikowi kina (oraz autorowi ostatniej prelekcji) bardzo podoba się zawartość merytoryczna, która w mojej ocenie jest baaardzo wartościowa dla każdego miłośnika gatunku.

Aliens poster
Mój ukochany obcy ;) (Aliens poster)

Tym razem czeka nas 25 tomów, w tym pierwszy w interesującej cenie (na dodatek mój ulubiony film !):

  1. OBCY: DECYDUJĄCE STARCIE
  2. PLANETA MAŁP
  3. OBCY KONTRA PREDATOR
  4. OBCY 4:PRZEBUDZENIE
  5. 28 DNI PÓŹNIEJ
  6. GATTACA
  7. OBCY KONTRA PREDATOR 2:REQUIEM
  8. OBCY 3
  9. FACECI W CZERNI 2
  10. W STRONĘ SŁOŃCA
  11. POGROMCY DUCHÓW 2
  12. 28 TYGODNI PÓŹNIEJ
  13. Z ARCHIWUM X:CHCĘ WIERZYĆ
  14. PREDATOR 2
  15. GWIEZDNE WROTA:CONTINUUM
  16. SZÓSTY DZIEŃ
  17. SUPERNOVA
  18. OBCY:ÓSMY PASAŻER NOSTROMO
  19. RAPORT MNIEJSZOŚCI
  20. PREDATOR
  21. JA, ROBOT
  22. GŁĘBIA
  23. GATUNEK
  24. ROBOCOP
  25. MUCHA


Powiem jasno i otwarcie, że nie wszystkie tytuły mnie interesują oraz że nie bardzo rozumiem dlaczego filmy się dublują względem poprzedniej serii (ja rozumiem, że to jest "dodruk", ale dodawać go do kolekcji ??). Filmy, które się powtarzają to: 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 i posiadają nowe okładki względem wcześniejszej serii.


Aby kupić wchodzimy na stronkę www.kolekcjafilmowa.pl/sf.

Tom I: OBCY - DECYDUJĄCE STARCIE


Niestety zakupiony niedawno egzemplarz Obcego utwierdził mnie w przekonaniu, że obecna seria przeszła szereg cięć budżetowych - oczywiście cena pozostała ta sama :(
W pierwszym tomie okładka jest bez dodatkowego koloru (bez wypukłości) oraz papier gorszej jakości. Jakby tego było mało, projekt został tak opracowany, że opisy są bardzo nieczytelne (kontrast literek Panowie ! Kontrast !). Znacznie skromniejsze są też opisy (aktorów, reżysera itp.) - choć nie wiem czy dotyczy to tylko pierwszego filmu z tej serii, czy wszystkich (ale pewnie wszystkich).

Płytka z filmem Aliens zawiera dwie wersje filmu: specjalną oraz kinową, o czym nie ma nawet najmniejszej informacji na okładce. Wydanie zostało zrealizowane w formacie dwuwarstwowym. Czyli jednak jest jakiś dobry akcent.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...