wtorek, 22 grudnia 2009

Radosnych świąt z Atari – gra E.T.

Ostatnio w poście Życzenia i R2-D2 w skali 1:1 mieliśmy świąteczny klimat Star Wars, tym razem coś z zupełnie innej szuflady ;)

Gra E.T. na Atari 2600 to najbardziej znana gra w historii, ale... dlatego, że była kompletną klapą. Jak czytamy w Wikipedii:
    (...) gdy Atari wydało szeroko rozreklamowaną grę E.T., wyprodukowane miliony kopii gry miały przynieść ogromne zyski. Gra wydana została jednak już po sześciu tygodniach prac. Słaba jakość gry szybko okazała się prawdą, co podchwyciły również media i nazwały grę E.T. pierwszą wielką pomyłką w przemyśle gier komputerowych. Dodać należy, że wyprodukowano więcej cartridge'y niż było konsol Atari na świecie.
Atari zapłaciło wytwórni filmowej gigantyczną kasę za prawa do tytułu E.T., Atari bez Nolana Bushnella myślało, że to wystarczy aby na tej grze zarobić, jednak samodzielnie nie mieli zielonego pojęcia o produkowaniu gier.
Inna sprawa, że do dziś wiadomo, że gry oparte na filmach są zwykle nieudane.

Dlatego znalazłem dla Was reklamę (zapewne jedną z wielu), która miała powiększyć sprzedaż tej gry, bo jak wiadomo nikt nie chciał jej kupować (nawet w TV o tym mówiono): E.T. Christmas Commercial


Więcej o grze już niebawem.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...