sobota, 20 lutego 2010

Czego nie wiedziałeś o Sokole Millenium ?

Oto co ciekawego możemy przeczytać o jednym z najsłynniejszych statków kosmicznych ze świata Gwiezdnych Wojen w bibliotece Ossus:
    1. W październiku 2002 roku, na aukcji domu aukcyjnego Cooper Owen w Londynie, sprzedano oryginalny 3-częściowy schemat techniczny, na podstawie którego zbudowano Sokola Millennium w czasach kręcenia pierwszych Gwiezdnych wojen. Osiągnął on cenę 5200 funtów.

    2. Sokół Millennium jest największym wydanym do sprzedaży ogólnej zestawem klocków w dziejach Lego. Zawiera ponad 5100 części i ma rozmiary 84x56x21 centymetrów.

    3. Won Park - jeden z mistrzów origami - stworzył Sokoła Millennium w tejże wersji, dodatkowo z banknotu dolarowego. Inną papierową wersję Sokoła zaprezentował Shunichi Makino.

    4. Pewien holownik z San Francisco nosi nazwę Millennium Falcon.

Więcej o Sokole Millenium w bibliotece Ossus.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Usually I don't learn article on blogs, but I wish to say that this write-up very compelled me to take a look at and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you, quite great article.

Feel free to surf to my site :: pożyczki pozabankowe-cała polskaJeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...