środa, 20 maja 2009

Prelekcja o historii i teraźniejszości Atari

Powoli klaruje się klubowa impreza w centrum Warszawy (6 czerwca), którą o godzinie 17:00 rozpocznie moja (oraz kolegów) prelekcja o historii komputerów, konsol, automatów oraz gier Atari (wspólnie będziemy reprezentować demoscenę Atari w Polsce). Natomiast po godzinie 21:00 rozpocznie się właściwa impreza w klimacie oldschoolowym, czyli pokazy gier, dem na Atari i C-64, do tego pewnie nie zabraknie muzyki z tych niezapomnianych komputerów;)

Polskie demko "Numen" (Atari XL/XE)
najbardziej ceniona produkcja na świecie!

Jak tylko uzgodnione zostaną szczegóły, to zaraz o tym poinformuję, ale już teraz wszystkich zapraszam na to unikalne wydarzenie !

2 komentarze:

Kaz pisze...

To jest tylko fragment dema, bo YT chyba nie pozwolil wrzucic wiecej. Cale mozna zobaczyc np. na Vimeo:
http://vimeo.com/2110091

Tdc pisze...

Dzięki Kaz za materiał;) Dobra robota.

U mnie jakoś ten filmik się tnie, ale pewnie to wina plugina – choć z drugiej strony są to charakterystyczne dla pecetowego emulatora momenty.

Ciekawa sprawa, że czasami nie wyrabia obraz z tym co wyprawia z grafiką w tym demku Atari !;) Czasami nawet z opóźnieniem pojawiają się kawałki ekranu, ale to wynika z problemów emulatora oraz synchronizacji obrazu. Warto zaznaczyć, że na komputerze Atari wszystkie demka i gry posiadają prawdziwie płynną animację, na emulatorze ten brak boli...

Jeszcze trudniejsze są demka z Atari Falcon 030 bo tam w demkach zmieniana jest częstotliwość odświeżania obrazu nawet wiele razy w tym samym demku ! A takich jazd to nie przewiduje chyba żaden sposób zapisu (kompresji) obrazu ze wszystkich dostępnych na świecie !

Podaję jeszcze raz link od Kaza w formie wygodniejszej:

vimeo.com/2110091Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...