środa, 30 grudnia 2009

Wolne oprogramowanie jest szkodliwe

W internecie można spotkać opisy oraz skany dokumentów (np. sądowych, urzędowych), w których głupota oraz niewiedza woła o pomstę do nieba (w końcu czego się nie znajdzie w encyklopedii można znaleźć w Wikipedii, która funkcjonuje już od kilu lat ;):). Jednak ten temat (ma już rok) wprost przechodzi ludzkie pojęcie, a co ciekawe podnosi na duchu – to nie tylko u nas kwitnie absurd oraz chora walka z rzeczywistością:

W minione święta (rok temu) pewna nauczycielka w USA zaatakowała ucznia i rozpoczęła edukację Kena Starka, autora systemu HeliOS Linux - o czym donosi serwis wikinews w newsie pt. USA: nauczycielka ukarała ucznia za używanie Linuksa.

Ta biedna kobieta zakłada, że dzieci się kształci poprzez dyscyplinę (choć nie wiem czy ktokolwiek udowodnił, że dyscyplina jest na cokolwiek przydatna poza wywołaniem nerwicy). Jednak do nauki droga Pani niezbędna jest wiedza, która płynie np. z gazet czy z internetu... ale pewnie i internet jest dla tej Pani "zły"...

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...