wtorek, 17 maja 2011

Premiera Wiedźmina 2

Właśnie obyła się premiera kolejnej odsłony polskiej gry, której bohaterem jest Geralt z Rivii, czyli postać ze świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Mowa oczywiście o Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (Wikipedia), grze powstałej w CD Projekt RED, której budżet przekracza 30 mln zł. Nic dziwnego, że CD-ACTION uznał ją za najbardziej oczekiwaną grę roku. Co ciekawe jednym z wydawców gry jest również nowe Atari (Ameryka Północna).


[Wiedźmin 2] Trailer (napisy PL)

Wiedźmin 2 to zupełnie nowa jakość, najistotniejszą zmianą jest zrezygnowanie ze zmodyfikowanego silnika Aurora (znanego z pierwszej części) i opracowanie zupełnie nowego, autorskiego silnika odpowiadającego potrzebom tej gry. Dodatkowo dwukrotnie zwiększyła się ilość scen fabularnych do 2,5 godziny (256 scen). A sam Geralt będzie dysponował dodatkowym szóstym znakiem.
Najbardziej interesującą zmianą dla wytrawnych graczy jest wprowadzenie nowego hipertrudnego poziomu trudności, w którym śmierć bohatera oznaczać będzie koniec gry, a wszystkie zapisy gry przestaną działać.

Tydzień przed premierą ukazała się pierwsza recenzja Zabójcy Królów, w którym gra otrzymała ocenę 9+/10 (Wiedźmin 2 - pierwsza ocena już jest! - GAMERiddles.com).

Już dziś szacowane są ilości graczy sequela, na podstawie dobrych wyników pierwszej części. Kluczową kwestią staje się jednak dominujący typ platformy na konkretnym rynku. Eksperci zwracają uwagę, że na świecie znacznie bardziej istotne jest wydanie gry w wersji na konsole, co jest jedyną drogą do uzyskania zadowalającej sprzedaży. Jednak po przerwaniu prac nad konsolowym portem pierwszej części tej gry – nie wiadomo jaką strategię obecnie przyjmie CD Projekt RED.

W Warszawie w nocy z poniedziałku na wtorek przed Złotymi Tarasami zebrała się pokaźna ilość miłośników gry na oficjalnej premierze Wiedźmina 2 (www.mmwarszawa.pl). Na sporej scenie zaprezentowano fragmenty gry, pojedynki na miecze, a po godzinie 24:00 można było kupić premierowe egzemplarze gry. Przeprowadzono też konkursy, w których można było zdobyć komplet wiedźminowych gadgetów, jednak podobno prowadzący dowcipem odstawał jakościowo, gdyż przykładowo zdziwiony był przekrojem osób grających w Wiedźmina – no tak w gry grają tylko dzieci (chłopcy!), zaburzeni nastolatkowie ze skłonnościami samobójczymi lub morderczymi...

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...