wtorek, 23 lutego 2010

Najgorsze (stare) gry wszech czasów - E.T

Ostatnio wspominałem historię najgorszej gry w poście Historia i reklama gry E.T. opisywałem tę sławną na całym świecie grę na konsolę Atari 2600. Dziś DAK podsyła nam filmik z komentarzem internauty BartekGMalt (YT):


Najgorsze (Stare) Gry Wszechczasów - E.T (Odcinek 15)

Filmik jest dość ciekawy, bo na pewno przybliża rozgrywkę tej gry, jednak na tym dobre oceny się kończą. Wprost żałosny jest komentarz autora do tego filmiku.

Autor twierdzi, że w grze są tylko cztery tła rozgrywki (mowa jest o tym w tym miejscu 2:18), a na tym samym filmie widzimy: piąty 3:12 ?? a ten 4:07 i 4:37 jest szósty i siódmy ? ;):)

Następnie autor mówi, że E.T. może "rozsuwać czaszkę" (1:39 i inne) jednak nic takiego w grze nie występuje - jest tak jak w filmie jedynie wydłużanie szyi...


Do tego BartekGMalt jest maksymalnie stronniczy (na Wikipedii się na to mówi POV), zachowuje się jak osoba mająca jakieś kompleksy względem firmy Atari, cytuję:
    Atari zawsze coś zrobi nie tak
    4:19
Samo słowo "zawsze" mówi o nastawieniu autora oraz o jego obiektywności. Inna sprawa, że to nie jest zgodne z faktami, bo Atari rozpoczęło rynek gier komputerowych, a nie go niszczyło - jakby mogło z tego tekstu wynikać.
    Atari to banda leniuchów, którzy nic nie zrobią dobrze (...)
    3:44
Taki tekst po tym jak w paintcie autor przechwala się, że potrafi lepszą grafikę namalować... jednak w 1982 roku nie było ani painta ani myszki, którą można by cokolwiek narysować.

Oba te teksty przypominają mi lata 80. i walki pomiędzy zaślepionymi użytkownikami np. Atari i Commodore, wtedy też wiele osób bez namysłu plotło największe możliwe bzdury...

Jednym słowem autor merytorycznie i intelektualnie ( :D ) się równie słabo przygotował do opracowania tego komentarza co firma Atari do gry E.T.!


Nawiasem mówiąc, tego typu filmiki na YT oznaczają, że najgorsza gra może przy tym być bardzo popularna i znana;)
Dzięki DAK!

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...