piątek, 7 czerwca 2013

PIXEL HEAVEN 2013

Już niedługo bo 15 i 16 czerwca w Warszawie odbędzie się po raz pierwszy absolutnie niezwykła impreza PIXEL HEAVEN. Organizator i pomysłodawca PH stara się odgrzebać z historii oraz zapomnienia sprzęty oraz rozrywki jakimi bawiłem się ja i moi nawet starsi rówieśnicy w czasach młodości, czyli PRLu. Oczywiście to co mnie najbardziej interesuje to komputery i gry:

PIXEL HEAVEN 2013 - Retro entertaiment days from Loniek on Vimeo.


Oczywiście wiele z organizowanych atrakcji będzie całkowicie dostępna dla uczestników, przykładowo odbędą się różnorodne turnieje między innymi w odrestaurowane i wciąż funkcjonujące flippery, które w latach 80 zostały wyparte przez gry elektroniczne (dziś zwane automatami lub arcade). Do tego należy dodać wiele wykładów i paneli między innymi z redaktorami takich pism jak Bajtek czy Top Secret (to pierwsze takie wydarzenie w Polsce!). Znajdzie się też tam miejsce na mój interaktywny wykład, który poprowadzę wraz z Sikorem. Ciekawą inicjatywą będzie wybranie najlepszej niezależnej gry PIXEL HEAVEN 2013.

Oczywiście spotkać tam będzie można wielu ciekawych ludzi, którzy dziś zajmują się mozolnym restaurowaniem, propagowaniem i uwielbianiem klasycznych ww tematów. Wielu z nich będzie miało swoje stoiska oraz wykłady. Do ciekawostek należy zaliczyć obecność Kuby, który na tym blogu w bardzo barwny i ciekawy sposób (w mojej ocenie) przedstawił swoją pasję kolekcjonerską STAR WARS, o czym możecie przeczytać w tym miejscu. Na marginesie dodam, że jako pierwszy w necie ujawniam fakt prezentacji tej unikalnej kolekcji na PH.

Tu znajduje się stronka PIXEL HEAVEN na fb, gdzie zamieszczone jest wiele bardzo fajnych, ciekawych i unikalnych zdjęć prezentujących całe spektrum zagadnień, których będzie dotyczyć ta niezwykła impreza.

To naprawdę impreza, na której trzeba być, dlatego Was gorąco zapraszam!Update:
Internet wprost huczy od PH, ale tutaj wybrałem dla Was kilka linków:
- Pixel Heaven. Jak powstawał niesamowity polski film o starych grach?
- Pixel Heaven 2013 - Hyper+
- To nie tylko oldschool ale też indie
- Pokaz umiejętności i fantazji ludzi którzy poznali te maszyny lepiej niż ich tworcy noc z demosceną
- PIXEL HEAVEN 2013 - już niebawem ! (Atarionline.pl)


Update:
oraz PIXEL HEAVEN 2013 - making of - szacun!!

5 komentarzy:

Biter pisze...

Będe! :-)

Tdc pisze...

Super że będziesz;)

Na miejscu będzie obecne pierwsze w Polsce muzeum komputerów, więc naprawdę będzie co oglądać i podziwiać;) A wszystko uruchomione i dostępne dla nas!

Anonimowy pisze...

Nie mogę się już doczekać, mam nadzieje że starczy czasu na wspólne piwko podczas nocy demosceny ;)

Biter pisze...

Nie mogę się już doczekać, mam nadzieje że starczy czasu na wspólne piwko podczas nocy demosceny ;)

Tdc pisze...

Będzie z tym mały problem, bo ja rano następnego dnia mam 2 godzinny wykład więc muszę się przygotować oraz wyspać, abym nie zanudził ludzi;)

Dlatego na początku nocy z demosceną będę, ale będę musiał Was szybko opuścić. Tym razem nie dane mi będzie:PJeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...