niedziela, 21 kwietnia 2013

Jaka nowa Rotunda?

Właśnie ogłoszony został w Warszawie konkurs na nową Rotundę (tu o konkursie oraz o historii), która jest bardzo stara i dobrze kojarzona przez mieszkańców (np. na FB jest stronka dotycząca spotkań pod Rotundą bo faktycznie jest to miejsce spotkań Warszawiaków).

Od teraz również przeciętny mieszaniec stolicy będzie mógł zaprezentować swój pomysł na to jak mogłaby wyglądać Rotunda.

Ale właściwie nad czym się tutaj zastanawiać ??

Przecież odpowiedź jest zupełnie oczywista:

Pałac JabbyPałac Jabby (źr. Biblioteka Ossus)



Update:
Właściwe to pomysł nie jest taki głupi, wiemy że warszawscy decydenci mieli już głupsze pomysły, np. zdajemy sobie sprawę, że dawno temu im odbiła palma. Dlatego w mojej ocenie wystawienie w centrum Wawy Pałacu Jabby byłoby wcale nie takie ekstrawaganckie.

Do tego należy też pamiętać, że żaden zagraniczny turysta nie będzie chciał przylecieć do naszej stolicy aby zobaczyć... palmę... Natomiast jestem sobie w stanie wyobrazić np. Amerykanina, który nas odwiedzi aby zobaczyć tak fajną i rozpoznawalną budowlę !;)

3 komentarze:

Usuwanie owłosienia gdynia pisze...

Dobrze powiedziane!

Anonimowy pisze...

TDC -- coś się spam w komentarze wkrada :/

Tdc pisze...

Tak, niestety obecnie cały internet przechodzi oblężenie, zapewniam że filtr antyspamowy cały czas działa, niestety pewien margines informacji nie jest zatrzymywany :(

Kiedyś to działało dobrze, ale 1. spamerzy się wycwanili 2. mocno zwiększyli ilość spamu, jest to obecnie problem każdej stronki.

A ja niestety nie mam czasu aby tego usuwać (staram się sporadycznie), bo na tym blogu niebawem będzie 900 postów i teraz sprawdzanie gdzie się właśnie pojawił jakiś spam, jest lekko niewykonalne :-/



Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...