niedziela, 5 października 2014

Dziś na blogu zmiany

Właśnie zmieniłem wygląd postu, od teraz będą dostępne nowe opcje. Po pierwsze można kolejne posty udostępniać w popularnych serwisach społecznościowych itp. Ponadto można też oceniać jak odebraliście treść danego postu, nie tylko w komentarzach, ale również w formie krótkiej, łatwej i szybkiej.
Mam nadzieję że zmiany się Wam spodobają, dziękuję za uwagę;)


Update:
Zastanawiam się nad pewną kwestią, od około 10 lat internet jest bardzo mocno atakowany przez spamerów oraz różnorodne boty, przykładowo lista "Popularne posty" jest generowana automatycznie na podstawie odwiedzin, problem w tym że ruch tam generują tylko spamy (i faktycznie tylko w tych postach pojawiają się spamy (jakie inteligentne te boty!), tak około 10 dziennie przebija się przez filtr antyspamowy), jednym z przykładów jest post "Top 100 na allegro.pl - marzec", który ma pociągający tytuł, ale to post historyczny z 2009 roku, trudno uwierzyć aby masę ludzi interesowały tak stare dane (aż zamieściłem tam specjalne ostrzeżenie dla czytających), podobnie jest z postem "2008 - nowa era gier komputerowych !:)". Nawet ostatnio ktoś prosił o usunięcie komentarzy spamerów z postów, niestety jest to awykonalne, gdyż mamy tutaj około 900 postów, więc to mocna robota, a kończąc wcześniejsze posty już zostaną ponownie zaatakowane :-/

Dlatego po dodaniu opcji oceniania postów, może współczynnik kliknięć będzie lepszą oceną faktycznego przeczytania postu, niż statystyki jakie obecnie możemy śledzić. No chyba że boty również klikają :-/


Update:
Odnośnie bzdurności statystyk, to właśnie sprawdziłem w panelu administracyjnym, że najwyżej obecnie oceniany przez spamboty post "Laptop Atari + Ballblazer" z 2009 roku miał 379 odwiedzin 1 października 2014 w momencie gdy pozostałe posty miały tylko kilkadziesiąt dziennie. To jest wyraźny zmasowany atak jakiegoś bota/ów.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...