wtorek, 7 października 2014

Zupełnie jak w Alternatywy 4

Ostatnio chyba w całej Warszawie zbierane były podpisy w administracjach osiedli. Po oddaniu głosów po jakimś czasie zapukała do mnie dozorczyni z nową listą, twierdząc że "wcześniejsza lista została anulowana" i że teraz ponownie trzeba się podpisać, na tej lepszej liście...
Na całe szczęście przy podpisach nie trzeba było uiszczać opłaty tak jak w serialu Alternatywy 4:P

Jednak podobnie jak w serialu, jest to zdecydowanie jakiś przekręt, a z takich administracje w całym kraju są znane. Fakty są takie że na pierwszą listę można było się dopisywać przez dłuższy okres czasu, natomiast z nową listą dozorczyni przyszła w piątek i powiedziała że do poniedziałku w administracji jest nowa lista udostępniona do podpisów. Tak się składało, że do poniedziałku nie było wielu osób bo to był koniec wakacji i ludzie korzystali z okazji...


Update:
Dla miłośników serialu Alternatywy 4, jest dobra wiadomość, za TVP jakoś nie przepadam (nie oglądam), ale teraz odwalili kawał dobrej roboty, oto co czytamy na Wikipedii:
    Alternatywy 4 – polski serial telewizyjny z 1983 w reż. Stanisława Barei, na skutek działań cenzury emitowany po raz pierwszy w 1986.

    Cenzura wycięła z serialu całe sceny oraz fragmenty scen. Po trzydziestu latach serial został poddany cyfrowej rekonstrukcji oraz uzupełniony o sceny usunięte przez cenzurę, które udało się odnaleźć w archiwach Telewizji Polskiej
    (Dziennik.pl)
Serial jest obecnie emitowany na specjalnym kanale TVP HD, którego... nie mam.


Update:
Po kilku miesiącach okazało się, że oddać głos można ponownie. W obwieszczeniu dla lokatorów, zapewniano że można głosować, że głosy są ważne, że jest jeszcze czas itp. brzmiało to zupełnie jakby się ktoś tłumaczył z podejrzanej działalności, a nie (ponownie!) zapraszał do oddawania głosów... czyżby czytano to co tutaj napisałem??

2 komentarze:

sikor pisze...

A mogłeś obejrzeć na Wapniaku ;P

Tdc pisze...

Wiem, i pluję sobie w brodę... No ale nie byłem, bo nie mogłem, gdybym mógł to bym był:PJeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...