czwartek, 24 września 2015

BlueScreen na Windows 7 Professional

Już po raz kolejny informuję, że zwalił mi się system Microsoft Windows... problem w tym że wiele straciłem :(

To nowy komputer, który nie wykorzystuję do swojej codziennej pracy, ale wykorzystywałem go do internetu, był ciągle włączony, jak podawał "Menedżer zadań Windows" do dziś pracował dobrze ponad 100 dni!

Otwartych miałem wiele okienek, a w tym zebrała się spora ilość notatników z różnymi notatkami, które po tylu miesiącach nazbierały się i teraz nawet nie pamiętam co straciłem ! :-(
Choć część z plików była zapisana, ale teraz nie wiem które z nich...

System Windows 7 Professional z tygodnia na tydzień tracił stabilność, o ile podstawowe funkcje jądra jakoś się trzymały, to niektóre nawet podstawowe operacje przestawały działać. Przykładowo:
- szybko przestała działać funkcja hibernacji systemu, cały czas musiałem usypiać system
- po jakimś czasie system stracił zdolność zmieniania nazw plików i katalogów (nie reagował na F2 oraz na wszystkie inne próby zmiany nazwy za pomocą systemu Windows - inne oprogramowanie działało)
- pod koniec nie uruchamiał się Microsoft Paint ! Wywalał okienko, że nie może utworzyć dokumentu! Na całe szczęście działał bez problemu GIMP więc jakoś nie przeszkadzało mi to (mam screenshot z tego)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ehh, Tdc i jego odwieczne problemy z OS od MS. :)

Tdc pisze...

No właśnie nie wiem jak to się dzieje, używam linuksów od lat 90. i nie mam z nimi żadnych problemów ze stabilnością itp. a z Windowsem cały czas :P
Może to nie moje problemy tylko Microsoftu? :->Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...