wtorek, 27 sierpnia 2013

Polcon 2013 i my

Już w ten czwartek rozpoczyna się w Politechnice Warszawskiej Polcon, czyli najstarszy konwent SF. Tym razem zespół Atarionline.pl organizuje tam spory blok tematyczny, którego celem jest ukazywanie najciekawszych dziedzin informatyki.

Odbędzie się tam między innymi wiele wykładów, pokazów i wywiadów z ciekawymi twórcami gier. Wspominać, pokazywać i analizować będziemy klasyczne gry, komputery i demka (np. będzie Noc z Demosceną).

Mozna też wpaść na moje wykłady oraz na Sikora, który tutaj od czasu do czasu zagląda;)

Garść szczegółów odnośnie atrakcji retro: budynek Wydziału Inżynierii Środowiska (tzw. "Festiwal kocioł"), sale: "PRetro" a druga to "Gralniomuzealnia", data: Od 29 sierpnia do 1 września.

Opis atrakcji w dziale Atarionline znajduje się tutaj, a tutaj jest oficjalna stronka Polconu.


Zapraszam wszystkich zainteresowanych!

13 komentarzy:

Biter pisze...

Bardzo żałuje ze nie dane mi będzie przybyć, termin wyjątkowo dla mnie nietrafiony - ale udanej zabawy życzę :)

Tdc pisze...

To aż 4 dni - może jednak dasz radę do nas wpaść ?!

Sikor pisze...

Hmm, wolę, aby na mnie nie wpadać ;P Na wykłady ze mną jak najbardziej ;P I na inne atarkcje też.

Biter pisze...

Tdc: Chciałbym bardzo, ale akurat ważny deadline mam i to jest (niestety) priorytet dla mnie teraz.

Sikor pisze...

A na Polconie powstała gra w Basicu... ;P

Tdc pisze...

He he - Sikor to było fajne ! Wspólne tworzenie gry przez uczestników dla mnie było strzałem w dziesiątkę. Wszyscy bawili się doskonale, a na koniec mamy grę;)

Sikor pisze...

No i udowodniłem, że cztery instrukcje Atari Basica wystarczą na minimalistyczną grę... Czas napisania - około 80 minut, w tym scenariusz, pisane przez ludzi siedzących pierwszy raz przed Atari... Trzeba to będzie powtórzyć (ciekawe, jaki scenariusz wykroi się kolejnym razem) ;P

Anonimowy pisze...

Można gdzieś podejrzeć tę grę? :)

Sikor pisze...

@Anonimowy, ja ją umieściłem tam: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=11472 - ale Tomek miał dac opis na atarionline.pl z całej imprezy plus tą grę. Czekamy cierpliwie ;P Aha, należy wziąć namiar, że gra powstała (w całości) podczas mojego wystąpienia, napisana przez absolutnych amatorów, którzy pierwszy raz coś kodowali na Atari (przynajmniej z tego co wiem).

Tdc pisze...

Gra jest dostępna od jakiegoś czasu, dzięki uprzejmości Kaza (w tym miejscu).

nouwak pisze...

Wybaczcie moje maniery i brak podpisu. Dzięki za link. Jakichś fajerwerków nie oczekuję, po prostu ciekawy byłem, co można wykombinować w nieco ponad godzinę z czterema instrukcjami :)

sikor pisze...

@nouwak: i jak wrażenia? ;P

nouwak pisze...

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu... a raczej na ucztę organizowaną przez Indianę Jonesa :) Nie wyszło źle, wziąwszy pod uwagę okoliczności.

Przypominają mi się moje początki programowania i własne tekstowe przygodówki, choć napisane w Pascalu.Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...