niedziela, 26 listopada 2017

Konkurs jubileuszowy;)

Właśnie świętujemy 10 lat bloga Smakowitości Tdc i z tej okazji gorąco zapraszam do wzięcia udziału w konkursie jubileuszowym oraz ankiecie dotyczącej samego bloga;)

Oto pytania konkursowe, jakie dla Was przygotowałem:

1. Czym się zajmuje Rada Europejska wraz z Trybunałem Edukacji: Co chcą dokształcać?
  Nagroda: kolekcjonerskie wydanie polskiej gry na komputer Atari pt. "Trix" z autografem autora! (wartościowa nagroda, której nie zdobędziesz tak łatwo! Gra pochodzi z najwcześniejszego okresu branży gier w Polsce)
2. Na tym blogu ukryłem coś i przynajmniej od 7 lat było dla wszystkich widoczne, a jednak myślę że kompletnie ukryte... Co to było? Gdzie? I jaką metodą zostało ukryte? (przyznaję, że forma ukrycia była bardzo, bardzo nietypowa i niespotykana;)
(prawidłowa odpowiedź musi spełniać zasadę "7 w 1").
  Nagroda: Półroczna prenumerata magazynu PIXEL
3. Jaki jest mój ulubiony film SF? Wystarczy podać tytuł/tytuł serii. Uwaga: odpowiedź nie jest oczywista! ...uprzedzam bo pewnie nikt nie odgadnie;)
  Nagroda: wejściówka na 3 dni Pixel Heaven 2018
4. W którym roku po raz pierwszy publicznie zaprezentowałem wykład dotyczący klasycznych komputerów (i gier)?
  Nagroda: wejściówka na Giełdę Pixela (27 stycznia sobota 2018, Warszawa), dawniej zwana giełdą Bajtka
5. Jaka jest wartość alfa? (odpowiedzią może być link, a tylko jeden link w internecie jest prawidłową odpowiedzią na to pytanie)
  Nagroda: płyta CD z muzyką KATOD Fusion64
Update: Odpowiedzią na to pytanie nie jest cytat (tzn. napisane kursywą itp.).

6. W klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen znajduje się niezwykle zaawansowana jednostka, posługująca się niepojętą technologią, tak zaawansowaną, że kompletnie nieznaną w uniwersum SW. Podaj film, minutę filmu oraz opisz: scenę, w której występuje, jak wygląda i co robi (level: hiper, extra hard!).
  Nagroda: złote, limitowane wydanie filmu DVD: pt. "Powrót Jedi", 2*DVD. Jest to unikalne wydanie, którego nigdzie się nie dostanie! Na dwóch płytach znajdują się dwie wersje filmu, pierwsza oryginalna z 1983 roku oraz późniejsza z poprawkami tzw. Special Edition, czyli uznawana oficjalnie za tą aktualną;)

Przyznaję, że pytania są trudne, ale też należy do nich podchodzić czasem z poczuciem humoru. Większość z odpowiedzi nie da się wygooglować, ale już znaleźć na tym blogu lub gdzieś w necie już tak. Jak nie wiesz i nie ma w necie to strzelaj! bo kto pierwszy ten lepszy;)


Nagrodę otrzymuje osoba, która jako pierwsza podeśle rozwiązanie konkretnego zadania/pytania na adres e-mail @pl lub za pomocą facebooka. Nadesłane e-maile będą weryfikowane więc proszę się podpisywać, używać bieżących skrzynek i podać adres na jaki zostanie wysłana nagroda (może być identyfikator paczkomatu, numer telefonu i e-mail - dane wymagane do wysłania przesyłki).

Na odpowiedzi czekam do 31 grudnia 2017, opublikuję imiona/nicki osób, które wygrały;) W trakcie trwania będę podawał (tu na blogu), na które pytanie padła już prawidłowa odpowiedź. Opublikuję też najciekawsze Wasze odpowiedzi, jeśli będą w jakiś sposób interesujące, wesołe itp.

Ponieważ niektóre pytania są ekstremalnie trudne, w ostateczności nagroda zostanie przydzielona osobie, której odpowiedź była najbardziej zbliżona do poprawnej np. w przypadku daty - rozstrzyga matematyka;) W przypadku innego typu odpowiedzi, arbitralnie uznam czy dana odpowiedź nadaje się do zaliczenia - moja swoboda wynika wyłącznie z tego, że nagrody chcę rozdać, a obawiam się, że niektóre pytania są zbyt trudne;)

Sponsorami głównych nagród są:

Pixel


Retronics (fb)Dziękuję za 10 wspólnie spędzonych lat i życzę wszystkim uczestnikom powodzenia i dobrej zabawy w poszukiwaniach!;)


Update:
Pierwsze odpowiedzi już spływają!;) Fajnie, fajnie!;)


Update:
Już mamy pierwsze poprawne odpowiedzi, oto lista na które pytania padła już prawidłowa odpowiedź:

1. pytanie

oraz dodatkowe pytanie nr 7 dostępne jedynie na serwisie Atarionline.pl.

Na pytanie nr 1 padło kilka poprawnych odpowiedzi, w tym pierwsza poprawna to zwycięzca. Wiele niepoprawnych odpowiedzi jakie już padły świadczy, że google nie jest dobrym źródłem wiedzy w tym konkursie;)
Na pytanie nr 3 padły już najbardziej oczywiste odpowiedzi, i oczywiście bardzo lubię te filmy, ale niestety to nie są poprawne odpowiedzi - przyznaję to trudne pytanie, ale nie jest niemożliwe.

Szukajcie dalej!;)


Update:
Konkurs zakończony!
Mamy już 2018 rok, czyli termin nadsyłania odpowiedzi już upłynął!;)

Dziękuję za wzięcie udziału w konkursie (bardzo trudnym!), mam nadzieję że się dobrze bawiliście;) Natomiast zwycięzcom gratuluję!;)

Pełna lista zwycięzców niebawem.


Update:
Wręczenie nagrody za pierwsze pytanie konkursowe;)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...