sobota, 10 lipca 2010

Dark City dziś w TV

Dziś w TV jeden z moich ulubionych filmów SF, czyli Dark City (Mroczne miasto). Jest to film, który niekompetentne osoby odrzuciły, przez co nigdy nie był wyświetlany w naszych kinach, krążył jedynie pomiędzy miłośnikami kina w formie VCD.


Dark City Trailer


Film jest w klimacie, z którym nigdy się nie utożsamiałem, jednak w tym wykonaniu, z tymi aktorami i tą absolutnie r-e-w-e-l-a-c-y-j-n-ą muzyką (Trevor Jones), jest czymś czego nie mogę zapomnieć.

W filmie zagrał mało wtedy znany Kiefer Sutherland, który pokazał swoje niezwykłe umiejętności aktorskie w roli doktora psychiatrii (Daniel P. Schreber). Jest też mało znany w Polsce William Hurt (inspektor Frank Bumstead) oraz obecnie bardzo dobrze znana na całym świecie piękna Jennifer Connelly (Emma Murdoch / Anna):


Sway - A scene from the movie 'dark city'

Główna i niełatwa rola przypadła Rufusowi Sewell, który wcielił się w zagubionego Johna Murdocha.

Zdjęcia w filmie są dziełem naszego rodzimego twórcy Dariusza Wolskiego.


Klimat filmu oraz jego treść to pewien charakterystyczny moment w historii kina, gdyż w mojej ocenie stanowił wstęp, po którym pojawił się głośny Matrix (Wikipedia), choć w mojej ocenie ten ostatni ma zbyt przerośniętą opinię u widzów (przykładowo gra aktorska jest nikła w stosunku do Dark City oraz posiada wiele błędów logicznych, technicznych itp. o czym szerzej przy innej okazji).


Film będzie wyemitowany dziś o 0:50 w TVN, czyli niestety z reklamami :-( jednak gorąco zachęcam do obejrzenia.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...