wtorek, 31 maja 2011

Dziś Terminator w TV

Dziś w TVP1 o godzinie 20:25 odbędzie się emisja pierwszego Terminatora z 1984 roku. To prawdziwa gratka dla wielbicieli klasyki sf, szczególnie że tym razem jest to emisja bez reklam - czyli tak jak wielbiciele kina lubią najbardziej. Tu znajduje się zwiastun z 1984 roku: The Terminator - Official Trailer.

Oto informacje znajdujące się na stronie TVP:
  Film sf, 108 min, USA 1984
  Reżyseria: James Cameron
  Scenariusz: James Cameron, Gale Anne Hurd
  Aktorzy: Arnold Schwarzenegger, Michael Biehn, Linda Hamilton, Paul Winfield, Lance
  Henriksen, Rick Rossovich, Bess Motta, Earl Boen Dick Miller i inni

  Jeden z najważniejszych filmów science fiction lat 80. , zrealizował początkujący wówczas reżyser James Cameron, dziś triumfator Oscarów '97, którego słynny "Titanic" zebrał prawie całą pulę nagród. O powodzeniu "Terminatora", znanego w Polsce także pod tytułem "Elektroniczny morderca", zadecydowały spektakularne efekty specjalne, będące dziełem największych hollywoodzkich mistrzów, a także udział robiącego wówczas w Ameryce wielką karierę kulturysty z Austrii, Arnolda Schwarzeneggera,
  który wcielił się w tytułowego bohatera.

  Los Angeles, rok 2029. W świecie zniszczonym przez katastrofę atomową trwa ostateczna
  rozgrywka między ludźmi a robotami. To właśnie maszyny uznały swego czasu człowieka za największe zagrożenie dla Ziemi i wypowiedziały nuklearną wojnę. Okazuje się jednak, że nie uda się zgładzić ludzkości dopóki istnieje John Connor. Specjalne zadanie otrzymuje nieustraszony Terminator.
  Akcja filmu przenosi się do roku 1984, kiedy to na ulicach Los Angeles pojawia się cyborg z XXI wieku. Ma odszukać i zabić studentkę Sarah Connor (Linda Hamilton), przyszłą matkę jeszcze nie narodzonego Johna, przywódcy powstania ludzi w 2029 roku przeciwko krwawym rządom robotów. Tropem "elektronicznego mordercy" podąża Kyle Reese (Michael Biehn), by uchronić Sarah przed grożącym jej śmiertelnym
  niebezpieczeństwem.
Nieco rozbawiło mnie sformułowanie Specjalne zadanie otrzymuje nieustraszony Terminator ;) Brzmi trochę jak nieustraszony obrońca Ziemi :D


Terminator to oczywiście bardzo interesująca pozycja filmowa, w której znajduje się wiele smaczków oraz znanych jest wiele ciekawych historii dotyczących jego powstawania. Ja wraz ze Staszkiem Mąderekiem omawiałem ten film na Polconie 2009 (tu opis).

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...