poniedziałek, 9 maja 2011

Super Sprzedawca – odchodzi do lamusa

Szykują się nowe zmiany na serwisie aukcyjnym Allegro, do tej pory od wielu lat użytkownicy tego serwisu są traktowani kiepsko, a co niezwykłe spotyka to również najbardziej aktywnych/obrotnych użytkowników czyli Super Sprzedawców, którzy od lat mają dość. Po dziwnych zmianach w 2009 roku, de facto tytuł SS oznaczał obroty jakie dany użytkownik generuje a nie jakość obsługi klienta (czyli osoby bez wystarczającego obrotu straciły wtedy tytuł SS - o czym pisałem w tym miejscu).

Na forum Allegro wtedy użytkownicy wieszali psy na często absurdalnych zmianach, np. w słowach (post z 2 kwietnia 2009):
  Liczy się Super obrót ....

  szkoda, że w miemaniu allegro SS nie może byc osoba uczciwa tylko ta co ma duże obroty... czyli taka, która płaci wysokie prowizje..heh.

  Może powinni wprowadzić SO - super obrót, a SS zostawic jak było ;-) SO za wszelka cenę będą robić obrót, a SS dalej zostaną SS tylko bez tej smiesznej ikonki jaką nam fundowało allegro.. i to za darmo...!

  Zamiast zajmować się bzdurami mogliby pomyśleć o jakieś promocji ...tia...pomarzyc dobra rzecz ;-)

Oczywiście rozgoryczeni użytkownicy mieli dużo racji i co prawda po paru latach, ale w końcu jest odpowiedź Allegro. W kwietniu br. Super Sprzedawcy dostali następujące listy:
  Jesteś uczestnikiem programu Super Sprzedawca. Mamy nadzieję, że udział w nim przyniósł Ci wiele korzyści. Chcemy umożliwić Ci jeszcze lepsze promowanie swojej oferty na Allegro, dlatego już wkrótce przekształcimy Super Sprzedawcę w nowy program o nazwie STANDARD ALLEGRO. Wprowadzimy specjalny symbol na listach aukcji, dzięki czemu łatwiej dotrzesz do kupujących.

  Kwalifikacja do programu będzie się opierać na systemie oceny sprzedaży. Uczestnikami będą mogli być tylko ci sprzedający, którzy otrzymują od kupujących najwyższe oceny i spełniają określone przez nas kryteria.

  Jeśli chcesz przystąpić do programu, sprawdź, co musisz jeszcze poprawić i zapoznaj się z naszymi radami dotyczącymi dobrej obsługi klienta. Ułatwi Ci to realizację wymogów programu w chwili wprowadzenia STANDARDU ALLEGRO.

  Jeśli zakwalifikujesz się do programu, w czerwcu na Twojej karcie użytkownika pojawi się symbol STANDARD ALLEGRO. Po dwóch miesiącach oznaczymy nim Twoje aukcji, o ile nadal będziesz spełniać kryteria.


  Przydatne informacje

  * STANDARD ALLEGRO - strona informacyjna

  E-maile o zmianach i nowościach w Allegro są imiennie zaadresowane. Jeśli dostaniesz powiadomienie bez Twojego imienia i nazwiska, nie odpowiadaj na nie.

  Pozdrawiamy,
  Zespół Allegro (...)

Co ciekawe w tym liście nie ma o tym mowy, ale znów sprzedający nie są zadowoleni bo równocześnie prowadzono zupełnie nowe rygory, które dyskwalifikują wielu sprzedających - czyli znów to samo (czyli nowe zmiany z nowymi zasadami, mimo że te 5 lat temu były całkiem dobre).


Posty z 2009 roku omawiające wprowadzane zmiany i reakcje użytkowników:
- Lament Super Sprzedawców
- Allegro: Super Sprzedawca → Super Płatnik
- Vip na allegro.pl
- Co się zmieni u SS na allegro.pl ?

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...