sobota, 24 września 2011

Jutro dokument o fraktalach

Jak informuje jury, jutro w niedzielę o godzinie 9:10 na kanale Planete wyemitowany zostanie film z cyklu Cyfrowe społeczeństwo (info) omawiający ciekawą tematykę geometrii fraktalnej (53 min.) - zapraszamy !

fractal: Mandel zoom 03 seehorseMandel zoom 03 seehorse

Tu program na jutro a tu galeria fraktali, gdzie w kategorii fraktale w naturze znajduje się płytka DVD po potraktowaniu mikrofalówką;)

Najbliższe emisje: poniedziałek 26.09, g. 11:45, poniedziałek 3.10, g. 22:55 oraz środa 12.10, g. 09:50.

8 komentarzy:

jury pisze...

Ech, kurcze, fizycznie nie miałem możliwości obejrzeć tego a cholernie chciałem, natomiast kolejne emisje są w moich etatowych godzinach :( Mam nadzieję jeszcze kiedyś będzie w bardziej ludzkich godzinach :) albo pojawi się na sieci.

Tdc pisze...

No ja też nie dałem rady, na HDD miałem za mało miejsca. Ustawiłem sobie nagrywanie więc postaram się dopilnować aby mieć nieco wolnego miejsca.
Tylko że to jest cykl programów i nie wiadomo czy ten odcinek to jest ten o fraktalach:/

Tdc pisze...

Niestety nagrałem wczorajszą emisję i tak jak się obawiałem cykl ten sam, ale odcinek inny. Dlatego poszukujemy dalej.

Ten odcinek opowiadał o tym jak dzisiejsze cyfrowe społeczeństwo się zmienia, sam się wiele nauczyłem o tym jak lepiej wykorzystywać swoje zdolności oraz jak unikać tego w internecie co zdecydowanie ma negatywny wpływ. Mowa też była o tym, że stoimy przed zagrożeniem, że następne pokolenia będą idiotami (cytowano nawet książkę o takim tytule).

Polecam ten cykl - bardzo fajny, pouczający i ciekawy.

Anonimowy pisze...

Niestety także nie oglądałem. Dzięki za polecenie cyklu.
Ciekawie zabrzmiała uwaga TDC o nadchodzących pokoleniach idiotów. Przypomniał mi cytat z Alana Turinga, którym rozpoczyna się książka "Opcja Turinga". Nie będę cytował, ale oto nauka jaka z tych słów płynie (przynajmniej według mnie): poziom sztucznej inteligencji podnieść można bardzo prosto - obniżając poziom "wzorca"...

jury pisze...

Niby w najbliższą środę 17:10 znów ma być emitowany. Jak możesz to prośba o nagranie, no chyba że to znów inny odcinek tego cyklu, ale tego się zapewne nie dowiemy przez 17:10 w środę :)

Tdc pisze...

Ok, postaram się pamiętać, bo miejsca na HDD jest niewiele.

Tdc pisze...

Ok, nagrałem choć niestety ze słabą jakością bo miejsca było za mało. Sam dokument faktycznie bardzo fajnie przygotowany, interesujący a przy tym bardzo przystępny, dzięki czemu każdy zrozumie o co chodzi w tych fraktalach;)

Dzięki za info!

Tdc pisze...

@immolator:

Fajne ;)Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...