poniedziałek, 10 lutego 2014

RoboCop w kinach !

Od kilku dni w kinach możemy obejrzeć remake filmu RoboCop z 1987 z Peterem Wellerem w roli tytułowej. Chyba niezwykle charakterystyczny wygląd robota został tym razem w szczegółach zmieniony, ale w bardzo wielu dając zupełnie inny efekt.

Oto pierwszy zwiastun z 2013 roku i jak na pierwszy przystało jest ciekawy, ale nie zdradza szczegółów filmu, więc polecam nawet najbardziej wymagającym, którzy nie chcą spojlerów:

Robocop 2013 Trailer 1
A oto kolejny trailer z 2013 roku:

Robocop 2013 Trailer #2 Official - 2014 Movie [HD]

W 2014 roku pojawiły się kolejne (chyba) 3 trailery, ale nie będę ich zamieszczał, aby nie zdradzać (również sobie) zbyt dużo.
Natomiast dla porównania zamieszczam zwiastun z 1987 roku:

ROBOCOP Original Trailer - 1987 Movie (HD)

I właśnie tę wersję z czasów mojego dzieciństwa wspominam bardzo dobrze, bo film zrobił na mnie kolosalne wrażenie, a dziś wiemy w jak dużych bólach się rodził. Bardzo ciekawe szczegóły można się dowiedzieć z dodatków do wersji DVD.

Tym razem film miał budżet 130 000 000 $. Więcej informacji na Wikipedii polskiej oraz angielskiej.

W necie pojawiły się już np. takie filmiki: Is Remaking Robocop Sinful?


No to teraz się trzeba wybrać do kina;)

4 komentarze:

Sikor pisze...

Widziałem Trailer i nie podoba mi się, więc póki co odpuszczę - według mnie kolejny legendarny film spaprany.* Przykładem jest tu "Knight Rider", czyli serial klasy "C" - zrobiony po latach remake jest do kitu. Zmiana wyglądu Robocopa w aż tak drastyczny sposób nie wróży dobrze. Jedyny plus - tu Murphy nie ginie, więc "ma dylematy", czy jest maszyną, czy człowiekiem (pamięć nie została wyczyszczona).
======================
*jest to moja subiektywna ocena i proszę się nią nie sugerować.

Sikor pisze...

Jeszcze jedno - w "oryginalnym" trailerze z 1987 roku jest nieoryginalna muzyka... Wsłuchując się coś mi nie pasowało, i doszedłem co - muza jest z terminatora.
http://www.youtube.com/watch?v=Uo7teJcvAA4 - subtelna różnica ;)
A pro po terminatora: choose the fate: http://www.youtube.com/watch?v=sPPenARkdNg :)

Biter pisze...

Koniecznie muszę to niebawem zobaczyć, w ostatnich latach remake'i wychodzą filmowcom coraz lepiej (czasami nawet lepiej niż oryginał) wiec mam nadzieję że i tu sie nie zawiodę :)

Anonimowy pisze...

@Biter:
"Remaki wychodzą coraz lepiej" - no jasne, a przykładem niech będzie totalnie spaprana "Pamięć Absolutna" z Collinem Farelle'em. :PJeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...