niedziela, 16 marca 2014

Star Wars - gra karciana LCG

Dawno nie mieliśmy w Polsce gry Star Wars - karcianej, a jeszcze dawniej po polsku. Co prawda właśnie w kioskach dostępna jest trzecia seria nieskomplikowanej (ale bardzo popularnej u nas) gry kolekcjonerskiej "Force ATTAX", ale to co innego.

Od grudnia dostępna jest nowa, pięknie zapowiadająca się podstawa gry "Star Wars - gra karciana", która idealnie wpisuje się w moje upodobania, nawiązując do najlepszego filmu z wszystkich dwóch trylogii (mam już dość Wojen klonów i nowej trylogii). Cena podstawy gry na Allegro zaczyna się już od 114,95/126,90 zł (w sklepie to ~130 zł), a o której możemy przeczytać:
  DAWNO, DAWNO TEMU, W ODLEGŁEJ GALAKTYCE…

  „Przez tysiąc pokoleń rycerze Jedi strzegli pokoju i prawa w Starej Republice. Nim nastały mroczne czasy… czasy Imperium.” — Obi-Wan Kenobi

  W Star Wars: Grze karcianej dwóch graczy będzie walczyć o losy galaktyki. Przyłącz się do Luke’a Skywalkera, Hana Solo, księżniczki Lei Organy, Obi-Wana Kenobiego i innych bohaterów sagi, rzuć wyzwanie Imperium Galaktycznemu i oprzyj się deprawującemu wpływowi agentów Sithów. Nie? W takim razie poddaj się gniewowi i walcz u boku Dartha Vadera, Imperatora Palpatine’a, wielkiego moffa Tarkina i bezmiernej potęgi Imperium Galaktycznego, zgnieć Sojusz Rebeliantów i zgaś ostatnie ogniki zakonu Jedi.

  Z każdą turą ciemna strona postępuje o krok w kierunku całkowitej galaktycznej dominacji. W tym samym czasie siły jasnej strony skupiają sią na zniszczeniu trzech kluczowych celów, zanim cała nadzieja zupełnie przepadnie. Star Wars: Gra karciana to żywa gra karciana®, co oznacza, że regularnie będą się do niej pojawiać nowe karty, które pozwolą graczom tworzyć nowe, oryginalne talie.

  Wybierz swoją stronę rozważnie – losy galaktyki spoczywają w twoich rękach!

  ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
  * Instrukcja
  * 1 tarcza Gwiazdy Śmierci™
  * plastikowe łączniki tarczy
  * 48-kartowa talia Sojuszu Rebeliantów™
  * 48-kartowa talia Jedi™
  * 48-kartowa talia Sithów™
  * 48-kartowa talia Marynarki Imperialnej
  * 6 kart Mocy™
  * 6 kart stronnictw
  * 36 dodatkowych kart
  * 1 żeton równowagi Mocy™
  * 44 żetony skupienia
  * 42 żetony obrażeń
  * 10 żetonów osłon
      Liczba graczy: 2 osoby
      Wiek: od 10 lat
      Czas gry: 30 - 60 minut
      Projektant: Eric M. Lang
      Ilustrator: Henning Ludvigsen
      Koszulki dla tej gry: standard ccg
      Edycja: polska
      Instrukcja: polska

Autorzy gry zapewniają, że będzie to gra żywa, czyli że regularnie będą pojawiać się do niej dodatki. I faktycznie już w tej chwili mamy dostępnych sporo dodatków, a dzielą się one na dwie kategorie: tańsze z dodatkowymi kartami itp. oraz droższe będące rozszerzeniami gry. Pierwsze z nich kosztują w sklepie ~55 zł (na All: od 44/53 zł), drugie 100 zł (na All: od 92/108 zł).

Co ciekawe podstawowa gra umożliwia rozgrywkę jedynie dla dwóch osób, jednak rozszerzenia powodują, że grać może więcej osób.

Obecnie otrzymać możemy:
- Pustkowia Hoth (rozszerzenie małe)
  Po wielkiej bitwie o Yavin IV Sojusz Rebeliantów jest zmuszony szukać nowego miejsca na założenie tajnej bazy. Poszukiwania prowadzą go na Zewnętrzne Rubieże, na odległą, niezamieszkaną planetę Hoth…Pustkowia Hoth to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.Zawiera zestawy celów 37 do 42.
- Poszukiwania Skywalkera (rozszerzenie małe)
  Rebelianci zakładają na Hoth nową bazę. Świadomi, że w każdej chwili może ona zostać odkryta przez imperialną sondę zwiadowczą, są gotowi do ewakuacji, nieustannie zmagając się z panującym tu surowym klimatem.

  Poszukiwania Skywalkera to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.

  Zawiera zestawy celów 43-47.
- MROCZNE CZASY (rozszerzenie małe)
  Potwierdzają się najgorsze obawy dowództwa Rebelii: na Hoth zjawiają się wysłannicy ciemnej strony. Kiedy siły Imperium przypuszczają na bazę Echo atak, Sojusz Rebeliantów nie ma wyjścia: musi stawić im czoło.
  Mroczne czasy to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy. Zawiera zestawy celów 48-52.
- Atak na bazę Echo (rozszerzenie małe)
  Bitwa o Hoth rozpoczęła się, wystrzelono już pierwsze salwy. Mające znaczną przewagę ognia nad Sojuszem Rebeliantów Imperium kieruje do bazy Echo grupę uderzeniową Blizzard.

  Atak na bazę Echo to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.

  Zawiera zestawy celów 53-58.
- Ucieczka z Hoth (rozszerzenie małe)
  Wraz z ostatnią, trzymającą w napięciu minutą ewakuacji bazy rebeliantów, w której zajmują ją siły Imperium, bitwa o Hoth dobiega końca. Ciemna strona wzięła tym razem górę, ale dla jasnej strony wciąż jest jeszcze nadzieja… Ucieczka z Hoth to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrachi nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy. Zawiera zestawy celów 64 do 68.
oraz
- Krawędź Ciemności (rozszerzenie w większym pudełku)
  „…nie ma żadnej energii, która kontrolowałaby mój los. To wszystko cwane sztuczki i bzdury.”
  – Han Solo, Nowa nadzieja

  Podczas gdy równowaga Mocy waha się między jasną i ciemna stroną, Imperium Galaktyczne i Sojusz Rebeliantów szukają sprzymierzeńców gdzie się da. Szlachetni łotrzy, tacy jak przemytnicy Han Solo i Chewbacca, a także bothańscy szpiedzy i tajni informatorzy biorą udział w tajnych misjach i operacjach, służąc jasnej stronie. Ich przeciwnikami są działający w przestępczym podziemiu gangsterzy, między innymi potężny Hutt Jabba, a także groźny trandoshański łowca nagród imieniem Bossk.

  Krawędź Ciemności, rozszerzenie do Star Wars: Gry karcianej, zawiera podstawowe talie dla stronnictw Przemytnicy i Szpiedzy oraz Szumowiny i Nikczemnicy. Poza dwiema nowymi taliami startowymi rozszerzenie Krawędź Ciemności zawiera także szeroki wybór kart dla pozostałych czterech stronnictw, zwiększając w ten sposób unikatowe dla gry możliwości konstruowania własnych talii.
Faktycznie gra prezentuje się ciekawie, tym bardziej że dopiero co pojawiła się na rynku. Bardzo mnie ciekawi jakie jeszcze rozszerzenia się pojawią. Chronologicznie to pojawić się powinny: wyprawa do Yady na Dagobah, miasto w chmurach, pojedynek z Vaderem itp.

Dowiedziałem się, że obecnie rozgrywka jest dość wymagająca i jeden błąd prowadzi do przegranej. Należy to rozumieć w ten sposób, że jednak nie jest to gra dla nastolatków, ale raczej dla dorosłych.


W tym miejscu możecie sprawdzić co obecnie jest dostępne na Allegro.

Po ostatnich naszych zmaganiach w grach planszowych z cyklu "Straszna plansza" (tu news), przekonaliśmy się że my komputerowi wyjadacze potrafimy się bawić grami "analogowymi" i do tego doceniamy ten papierowy świat gier;)

Dlatego bardzo poważnie się zastanawiam czy nie rozpocząć kolekcjonowania tej gry, w ten sposób umożliwiając nam ponowne spotkanie i zagranie w grę papierową, ale tym razem w klimatach SF;)
Kto jest zainteresowany nową grą i ponownym spotkaniem?;)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...