środa, 7 maja 2014

Wykład Pawła o GPU

Dziś w Politechnice Warszawskiej w ramach KNTG Polygon będzie miał wykład mój uczeń Paweł, gdzie będzie zdradzał swoje doświadczenia związane z optymalizacją generowania grafiki 3D na współczesnych GPU.

Wykład odbędzie się w Auli St. Ryżki (105) o godzinie 19:00 - zapraszam;)


Update:
W zeszłym roku Paweł też miał prezentację w Politechnice Warszawskiej, a było to 27 marca. Prezentował swoje najciekawsze projekty jakie realizował (a miał co pokazywać, mimo młodego wieku), chciałem wtedy napisać o tym post relacjonujący to co się wtedy działo, ale niestety napisałem tylko zalążek i nie udało mi się tego skończyć i opublikować z braku czasu. Dlatego teraz stwierdziłem że zamieszczę moje zapiski z zeszłego roku.

Było bardzo wesoło, nie tylko dlatego że publiczność się dobrze bawiła, ale dlatego że wydarzyło się coś zupełnie nieplanowanego;)
Paweł zaczął prezentować kolejne projekty, omawiał je, swój pokaz podzielił na części część programów uruchamiał pod Windows a część pod Linuksem.

Niektóre programy nieco źle działały pod Windowsem, gdyż ten podczas pokazu bijatyki, która kiedyś wygrała w internetowym konkursie (chyba 48h), cały czas program antywirusowy pokazywał jakieś swoje dziwne okienka z super cennymi informacjami, a jak wiemy gdy Windows ma uruchomioną grę to takie okienka robią dziwne rzeczy. Dlatego publiczność w tym ja nie pozostawiliśmy tego faktu bez odpowiednich komentarzy;)

W pewnym momencie Paweł zaprezentował swój całkiem fajny program coś jak intro w demoscenie i powiedział, że ten program (jako jeden z niewielu) nie jest udostępniony w necie. To zdziwiło słuchaczy, bo właśnie najwyraźniej im się spodobał, dlatego zaczęli pytać dlaczego nie udostępnił.

Wtedy Paweł wyjaśnił, że do intra dodał muzykę i nie jest pewien kto jest jej autorem, dlatego na wszelki wypadek wolał tego nie publikować. Zażartowałem sobie w tym momencie, mówiąc:
    Skoro nie wiesz kto jest autorem utworu to zamieść filmik na YouTube - oni Ci powiedzą kto ma do tego prawa :>:P

Kolejne wydarzenie było pewnie bardzo dziwne dla nadawcy wiadomości, gdyż pisząc do kogoś zwykle myślimy, że tylko on to czyta. Teraz jednak Paweł zaprezentował swoją stronkę z projektami na Facebooku, aby to zaprezentować wszedł na tę stronkę, którą zobaczyliśmy na obrazie z rzutnika. Wtedy pojawił się czat, kogoś kto dostrzegł jego dostępność online i zobaczyliśmy:
    właśnie wyleciałem ze studiów
To był spory zastrzyk śmiechu dla wszystkich słuchaczy ;):)

Dlatego bawiliśmy się na wykładzie Pawła całkiem fajnie, teraz żałuję że nie mogłem być na tegorocznym, ale za jakiś czas ma być kolejna część o GPU.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jest z tego jakaś relacja? Przydałoby się wiedzieć jakie zagadnienia mnie minęły :/

Tdc pisze...

Niestety i mnie ominęły :(

Musiałem jechać następnego dnia do Krakowa na Digital Dragons i będąc niespakowanym itp. musiałem sobie to darować. Choć może Paweł ma jakąś relację, Pawle masz?Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...