środa, 11 czerwca 2014

Państwo jako automat

    Wygląda to tak, jakby członkowie społeczeństwa grali przy gigantycznym automacie do gry, ale automat jest nierzetelny i tylko niektórzy stale wygrywają. Pokrzywdzeni zaczynają posługiwać się zagranicznymi monetami lub magnesami, aby zwiększyć sumę wygranej (innowacja) bądź grają bezmyślnie dalej (rytualizm), bądź wycofują się z gry (wycofanie), bądź też proponują całkowicie inną grę (bunt). Ale nie wydaje się, by ktokolwiek pytał, kto ustawił maszynę i kto czerpie z niej zysk.

    Laurie Taylor - brytyjski socjolog (Wikicytaty)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...