środa, 20 sierpnia 2014

Star Wars - gra karciana LCG cz. II

W poście z marca Star Wars - gra karciana LCG, wspominałem o tym, że na naszym rynku pojawiła się nowa gra karciana Star Wars. Jest to spora gra obecnie aby ją kupić w całości trzeba naszykować około 900 zł, a z kolejnymi wydatkami należy się szybko liczyć;)

W tamtym poście wyliczyłem wszystkie dodatki jakie były dostępne, obecnie pojawiły się kolejne, w tym dość istotny większy, który umożliwia rozgrywkę dla większej ilości graczy (czyli bardzo istotny, bo podstawa gry daje możliwość gry tylko dla dwóch osób). Jest nim "Równowaga Mocy", której koszt zaczyna się od 84 zł do około 105 zł. Jej opis jest następujący:
  „Bo sprzymierzeńcem moim jest Moc. A to potężny sprzymierzeniec.”
  –Yoda, Imperium kontratakuje

  Równowaga Mocy, rozszerzenie do Star Wars: Gry karcianej, zawiera nowe zestawy celów dla każdego z sześciu stronnictw. Dzięki nim można rozwinąć istniejące strategie oraz talie. Wprowadza ono także nowe zasady gry wieloosobowej, pozwalające na równoczesną rozgrywkę dla 3 lub 4 graczy. Rozszerzenie to wprowadza dwie nowe unikatowe talie wyzwań, które umożliwiają pojedynczemu graczowi zmierzenie się z dwoma, a nawet trzema rywalami. Talia wyzwań Jasnej Strony podąża śladami Luke’a Skywalkera, który stara się ukryć przez siłami Ciemnej Strony. Natomiast talia wyzwań Ciemnej Strony skupia się na Marynarce Imperialnej i jej dążeniu do ukończenia budowy drugiej Gwiazdy Śmierci. Stańcie ramię w ramie w bitwie o kontrolę nad galaktyką!

   Zawartość pudełka:
   154 karty
   1 arkusz zasad
   1 wieloosobowa tarcza Gwiazdy Śmierci
Ponieważ pojawiły się od tego czasu nowe rozszerzenia "małe", odnotuję te o których wcześniej nie opisałem:
- Bitwa o Hoth (rozszerzenie małe)
  Jest to faktycznie druga część wcześniej dostępnego rozszerzenia "Atak na bazę Echo", opis:
  Kiedy bitwa osiąga apogeum, do rebeliantów dociera, że stoją na przegranej pozycji. Bezustannie dziesiątkowani przez bezlitosne wojska Imperium, postanawiają zastosować rozpaczliwą taktykę, polegającą na zdobyciu czasu na ewakuację.

  Bitwa o Hoth to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.

  Zawiera zestawy celów 59-63.
- Bohaterowie i Legendy (rozszerzenie małe)
  Potężni przywódcy Imperium Galaktycznego zamierzają sterroryzować galaktykę i zmusić ją do uległości. Sprzeciwiają im się jednak członkowie Sojuszu, inspirowani wspomnieniami o czynach bohaterów walczących w służbie jasnej strony Mocy.

  Bohaterowie i legendy to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.

  Zawiera zestawy celów 97-101.
- Pokusa Ciemnej Strony (rozszerzenie małe)
  Tajni agenci i komandosi pracują w pocie czoła, żeby zachwiać posadami imperialnego reżimu. Walczą z nimi potajemnie ci, których skusiła ciemna strona Mocy. Przyciągani wizją władzy, gromadzą się w cieniu Imperatora.

  Pokusa ciemnej strony to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.

  Zawiera zestawy celów 102-106.
- Wiedza i Obrona (rozszerzenie małe)
  Moc to potężna broń, mająca silny wpływ na władającego nią. Ciemna strona pochłania żądnych władzy i zysków. Równoważy ją szlachetne wykorzystanie jasnej strony przez tych, którzy używają jej dla zdobywania wiedzy i obrony.

  Wiedza i obrona to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.

  Zawiera zestawy celów 107-111 z cyklu Echa Mocy.
- Dołącz do nas lub zgiń (rozszerzenie małe)
  Zew ciemnej strony jest silny i zwodniczy. Tych, którzy starają się kroczyć po jasnej stronie, wabi szybka i prosta ścieżka. Niełatwo jest trzymać się zasad w obliczu nieuchronnej tragedii.

  Dołącz do nas lub zgiń to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.

  Zawiera zestawy celów 112-116 z cyklu Echa Mocy.
- Spaja wszystkie rzeczy (rozszerzenie małe)
  Potęga Mocy spaja całą galaktykę w jedno. Siły ciemnej strony knują i tworzą spiski, podczas gdy zdesperowani wojownicy o wolność w galaktyce sprzymierzają się, żeby stawić im czoło.

  Spaja wszystkie rzeczy to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.

  Zawiera zestawy celów 117-121 z cyklu Echa Mocy.
Bardzo ciekawie się to prezentuje, choć niestety zawartość małych rozszerzeń jest bardzo skąpa, więc trzeba kupować ich wiele. Sprawdziło się moje gdybanie z poprzedniego postu, bo dodatkowa talia pt. "Spaja wszystkie rzeczy" jest właśnie tym czego się spodziewałem;)
Zaznaczę jeszcze, że obecnie całość jest dostępna w sklepach w całej Polsce, a nawet można dostać wersję oryginalną gry.

Przypomnę jeszcze, że w tym miejscu możecie sprawdzić co obecnie jest dostępne na Allegro.

Wytrawni gracze dokupują jeszcze koszulki na karty, które są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Koszt koszulek to około 5 zł, jednak trzeba tych koszulek kupować znacznie więcej niż jedno opakowanie, bo sama podstawa gry zawiera 240 kart. Dodatkowo w sklepach są dostępne koszulki specjalnie do tej gry, które są oznakowane logiem "Star Wars" oraz mają bajeranckie obrazki Star Warsowe od tyłu. Koszt w sklepie to około 18 zł (który trzeba sobie odpowiednio przemnożyć przez ilość posiadanych kart).

Dodatkowo na stronie WWW "Galakty", znajdują się planowane nowe pozycje, ze Star Warsów jest to:
- Mrok i Światłość (rozszerzenie małe)
  Chcesz go wziąć, prawda? Wzbiera w tobie nienawiść. Weź swoją broń Jedi. Użyj jej. Jestem bezbronny. Zabij mnie. Posłuchaj swego gniewu. Z każdą chwilą coraz bardziej stajesz się moim niewolnikiem.
  - Imperator Palpatine, Powrót Jedi

  Mrok i światłość to zestaw Mocy do Star Wars: Gry karcianej, składający się z 60 nowych kart służących do rozbudowy istniejących talii. Star Wars: Gra karciana to gra o dynamicznych walkach, brawurowych manewrach i nowatorskim budowaniu talii dla dwóch graczy.

  Zawiera zestawy celów 122-126 z cyklu Echa Mocy.

  Produkt dostępny będzie po 28 sierpnia 2014.
Odnośnie Magii i Miecza - Talisman, można też znaleźć dodatek dostępny tylko w dodruku:
- Talisman: Puszka Pandory Dodatkowo do "Magii i Miecza" szykowany jest niebawem nowy dodatek "Kraina ognia" ("Talisman: The Firelands Expansion", to jest mniejsze rozszerzenie gry). W grę tę graliśmy ostatnio, o czym była mowa w poście Pierwsze spotkanie growe "Straszna plansza". Mi brakuje jeszcze bardzo potrzebnego dużego rozszerzenia "Miasto", które obecnie jest bardzo trudno dostępne, choć planowany jest dodruk (tu info o dodrukach obecnie: Miasto, Wilkołak, Żniwiarz oraz X-Wing – II fala dodatków).

Wygląda na to że szykuje się nam kolejne spotkanie z grami, a mamy już do dyspozycji 3 gry (bo kupiłem ostatnio właśnie tę grę karcianą). W międzyczasie próbowałem zagrać w Battlestara, ale nie przebrnęliśmy nawet przez przygotowanie do gry, a o instrukcji gry to nie wspomnę;)


Update:
Okazuje się że Galakta obecnie wprowadza na rynek kolejną grę Star Wars, jednak tym razem jest to chyba typowa gra planszowa (bitwy) oraz na razie nic nie wiadomo o rozszerzeniach do niej.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...