piątek, 3 września 2010

Ogonki w filmie Priorytety Gmail

Coraz bardziej popularna i ceniona usługa Google Gmail co jakiś czas wprowadza zupełnie nowe rozwiązania, które znacząco usprawniają korzystanie z tej rewolucyjnej skrzynki e-mail. Dziś użytkownikom zaprezentowano nową usługę mianowicie wstępne selekcjonowanie nadchodzącej poczty na ważną i mniej ważną (oczywiście tak jak to ma firma Google w zwyczaju jest to wersja beta :-P).

Wraz z informacją został udostępniony film (co się chwali), na którym możemy się przekonać czy rozwiązanie to nas interesuje. Materiał jest czytelny i w języku Polskim, choć co do tego ostatniego mam pewne wątpliwości:


Skrzynka priorytetowa w Gmailu

Błędy możemy zaobserwować w wielu miejscach np. 0:50, 1:33 i innych.


Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że tego typu problemy z prawidłowym wyświetlaniem i drukowaniem znaków to typowy problem pecetów od samego początku ich powstania, już w czasach MS/DR DOSa w pismach komputerowych były niekończące się cykle artykułów jak osiągnąć polskie znaki itp. Potem w rozpoczynającej się erze Windows, np. w MS Word w wersji 2.0 (którą testowałem) powstawały wprost kosmiczne problemy. Pod koniec lat 90. niewiele uległo zmianie (poza tym, że oprogramowanie zaczynało mieć choć tyle funkcji co u konkurencji).

A dziś ?
Cóż... nadal problem został nierozwiązany (np. tu o tym wspominałem w części update).
Warto podkreślić, że jest to problem tylko pecetów i tylko oprogramowania dla Windows.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...