poniedziałek, 7 maja 2012

Naomi Klein - Doktryna Szoku

Właśnie obejrzałem sobie pół dokumentu opartego o wykład oraz bestseler Naomi Klein, wyemitowany na kanale Planete+ z cyklu "Filmowe dochodzenia", pt. "Doktryna szoku". Jest to dokument omawiający i podsumowujący wydarzenia gospodarczo polityczne z ostatnich kilkudziesięciu lat, w tym z Anglii, Niemiec, Polski (Solidarność itp.), Ameryki, Rosji i wielu innych krajów. Oto zwiastun:


The Shock Doctrine (trailer) Doktryna szoku...

Jest to absolutnie obowiązkowa lektura dla każdego, w każdym wieku oraz z dowolnymi przekonaniami, ideami i sympatiami politycznymi.

Tu mamy wywiady z Naomi Klein w języku angielskim:
- Naomi Klein - The Shock Doctrine - Part 1 of 6
- tu inny wywiad, ale niektóre odcinki są niedostępne: Naomi Klein - Shock Doctrine 2

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...