wtorek, 11 czerwca 2013

Xbox One - o co chodzi?

21 maja została zaprezentowana nowa generacja konsol Microsoftu, jeśli ktoś nie wie o co chodzi to ten krótki filmik wszytko w skrócie wyjaśnia (proszę obejrzeć do końca!):

Xbox One Reveal 2013 Highlights

Wszystko jasne prawda?;)


Update:
Internauci złośliwie lub z przerażeniem pytają dla kogo ta konsola jest faktycznie przeznaczona?? Kiedyś to się nazywało "konsola do gier wideo", dziś czytamy np. internautę XghettofireX na YT:
    T.V. - 53 times
    Sports - 11 times
    COD - 27 times
    Looks like they focused more on TV...no surprise there Micro$oft

Jednak nie są to żarty, firma Microsoft od około roku promuje swoją najnowszą politykę, w której nie ma miejsca na... zwykłego gracza czy użytkownika. Programy mają być kupowane wyłączenie ze sklepu Microsoftu, którego nikt nie używa, a dostęp do funkcji czy oprogramowania staje się coraz bardziej ograniczony (np. niemożność zmiany "kafelków" w Windows 8, jeśli nie zakupimy odpowiednio droższej wersji systemu itp.). Oczywistym efektem staje się to, że wszyscy niezależni twórcy gier przerzucają się na konkurencyjną konsolę PS4 (o czym możemy przeczytać np. tutaj).

Pokaz Xbox One już się odbył, jednak do dziś nie wiemy jaka będzie polityka oprogramowania (np. jej ochrona DRM) oraz które opcje będą dostępne w Polsce po premierze konsoli - a bywało z tym różnie...

Ehhh... a kiedyś było tak pięknie... no ale wtedy konsole produkowało Atari;)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...