czwartek, 16 lipca 2009

O Jerzym Buzku w prasie zagranicznej

Ostatnio w newsach nie brakuje takich oto opisów (z Buzek? "Skromny, niezbyt elokwentny" (tvn24)):
    Niezbyt elokwentny i pozbawiony dużej charyzmy, Jerzy Buzek zgromadził wszystkie atuty potrzebne do osiągnięcia tej funkcji, bardziej symbolicznej niż politycznej: modelowy przykład obrońcy praw człowieka, przywiązany do dialogu, umiarkowany konserwatysta i liberał, zakorzeniony w starej tradycji chadeckiej EPL, przychylnej społecznej gospodarce rynkowej
    Le Monde
Dla mnie Jerzy Buzek jest niestety ucieleśnieniem wielu z tych cech, których nie powinni mieć politycy, o czym świadczy choćby jego WIEKOPOMNY wpływ na rozwój naszego kraju za jego premierowania.
Co to znaczy "Niezbyt elokwentny" ? Polityk niezbyt elokwentny ? To jak szewc bez dratwy... :(

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...