czwartek, 16 lipca 2009

Śmierć Natalii Estamirowej

W poście pt. Miecz czy kurek ? (2 I 2009), napisałem:
    Warto zwrócić uwagę na fakt, że dziś w Rosji nadal giną właściwie niewinni ludzie (nawet pomijając wojny inne zbrojne manifestacje) (...)

Natomiast dziś w newsie "Mord na rosyjskiej działaczce. Prezydent oburzony" (TVN24) czytamy:
    Natalia Estamirowa była jedną z głównych współpracowniczek organizacji pozarządowej broniącej praw człowieka Memoriału na Kaukazie.

    Czeczeńskie władze niejednokrotnie krytykowały działania Estamirowej. Obrończyni praw człowieka zajmowała się zbieraniem dokumentacji porwań, torturowania i zabójstw w Czeczenii od początku drugiej wojny w tej republice w roku 1999.


Niby jest pokój, a ludzie za wschodnią granicą giną dalej...

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...