sobota, 27 listopada 2010

Jaki koniec 5 serii Doktora Who ?

Jak wspominałem obecnie emitowane są najnowsze odcinki Doktora z 2010 roku. Każda seria kończy się wielką bitwą, pytanie z kim tym razem będzie walczył władca czasu ?

Ja postaram się odpowiedzieć na to i inne pytania, choć będą to jedynie moje domysły a nie spoilery. Po prostu wszyscy się przekonamy czy moje domysły się sprawdzą czy nie.


Doctor Who Series 5 Cinema Trailer

Najważniejszym pytaniem jest to z kim w decydującej bitwie będzie walczył Doktor. Drugim pytaniem jest to z jakim planem i z jaką bronią powróci/ą, by móc zwyciężyć. Następnym pytaniem jest to czego dotyczy główny wątek "detektywistyczny" tej serii, czyli za czym podąża tym razem Doktor.

Oto moje odpowiedzi:
1. Z kim będzie walczył Doktor: z nowymi Dalekami
2. Jaki mają plan/broń: dokonali eksperymentu na wirze czasu (eksplozja) ich celem nie jest pokonanie Doktora, ale wymazanie go z czasu (ostatnio padło takie zdanie, że czas można napisać od nowa).
3. Dlatego Doktor podąża śladami manipulacji w czasie przeprowadzonymi przez Daleków, szczeliny czasoprzestrzenne, które wciąż napotyka kierują go na nich.

Jednak na razie nie potrafię odpowiedzieć na pytanie - dlaczego te szczeliny mają ten sam kształt. Nie wiem też jaką rolę w tym wszystkim spełnia nowa towarzyszka Doktora. Robi wrażenie jakby ktoś przy niej manipulował np. wymazał pamięć itp., być może została specjalnie tak "spreparowana" aby stać się zgubą Doktora.

Innym wątkiem, który wydaje mi się prawdopodobny (mniej, ale jednak), to maczanie palców w tym wszystkim przez cybermanów. W mojej ocenie są szanse, że ich niebawem zobaczymy, choć ja jednak (może błędnie) stawiam, że nie zobaczymy ich w ostatecznej walce, ale albo w jej cieniu albo w jednym z wcześniejszych odcinków.


No to już za kilka tygodni dowiemy się co faktycznie zaplanowali twórcy 5 serii Doktora Who;)


Update 7 grudnia:
Odnośnie eksperymentu na wirze czasu przeprowadzonego przez Daleków to już dowiedzieliśmy się, że sprawy mają się nieco inaczej i to dość poważnie... z drugiej strony, kwestia tego czy to Dalekowie za tym stoją jest nadal otwarta.


Update 18 grudnia:
W niedzielę ostatni odcinek 5 serii Doktora, a ja zbyt wcześnie ale jednak postaram się skonfrontować moje domysły z tym co już wiadomo. Ostrzegam tu będą spoilery !

> Z kim będzie walczył Doktor: z nowymi Dalekami

Na razie do bitwy nie doszło (może będzie w ostatnim odcinku), ale faktycznie nowa odrodzona rasa Daleków ma tutaj pierwsze skrzypce. Jednak ogólnie na razie nie trafiłem, bo wrogów jest wielu.

> Jaki mają plan/broń: dokonali eksperymentu na wirze czasu (eksplozja)

Na razie to się skomplikowało, ale być może jest jeszcze aktualne, jednak chyba nie będzie tu chodziło o wymazanie Doktora, już go "wymazano" ale nie z czasu.

> Dlatego Doktor podąża śladami manipulacji w czasie przeprowadzonymi przez Daleków, szczeliny czasoprzestrzenne, które wciąż napotyka kierują go na nich.

Trudno powiedzieć, faktycznie wszystko kieruje Doktora na Daleków, ale i na innych wrogów. Doktor faktycznie podąża śladami, ale jeszcze nie do końca wiadomo kto i czy w ogóle manipulował w czasie (choć powrót do domu Amy można uznać za manipulację w czasie przeprowadzoną przez wrogów doktora).

> Nie wiem też jaką rolę w tym wszystkim spełnia nowa towarzyszka Doktora. Robi wrażenie jakby ktoś przy niej manipulował np. wymazał pamięć itp., być może została specjalnie tak "spreparowana" aby stać się zgubą Doktora.

Tu nie trafiłem w 100%, ale faktycznie taki był sens przedostatniego odcinka. Nie wiadomo tylko czy ktoś jej wymazał pamięć lub jeszcze jakoś inaczej manipulował.

> Innym wątkiem, który wydaje mi się prawdopodobny (mniej, ale jednak), to maczanie palców w tym wszystkim przez cybermanów.

Tu znów częściowe trafienie, z jednej strony faktycznie maczali w tym palce, ale i nie tylko oni. Z drugiej strony sam jestem zdumiony skąd wiedziałem że jednak się pojawią.

> stawiam, że nie zobaczymy ich w ostatecznej walce, ale albo w jej cieniu

Faktycznie się pojawili (choć ostatecznej walki jeszcze nie było), czy są w cieniu ? Znów średnia trafność, są w cieniu Daleków, ale nie można powiedzieć, że są w cieniu wydarzeń.


Dlatego na razie moja wersja wydarzeń raczej bardziej chybiła, jednak wiele może się wydarzyć w ostatnim odcinku, w końcu jeszcze nie doszło do ostatecznej walki.


Jednym słowem jeśli w ostatnim odcinku nie będzie mowy o wymazaniu Doktora z czasu to w takim razie nie trafiłem, a twórcy serii mają nowy pomysł do wykorzystania ;)

6 komentarzy:

jury pisze...

To Disc SC nie masz czasu oglądać, a takie bzdury i pierdułki masz? :PPPPP No ładnie.

Tdc pisze...

Po pierwsze to nie są bzdury bo trudno znaleźć jakiś film lub dokument tak dobrze pokazujący podróże w czasie. Z drugiej strony to są bzdury o czym już wielokrotnie pisałem ;)

Po drugie nie mam czasu, więc nagrywam sobie różne rzeczy które chcę zobaczyć, np. Doktora (mam 3 zaległe odcinki) oraz Disc SC.

Mam nadzieję że wszystkie zaległości kiedyś nadrobię;) Na szczęście na Disc wszystko powtarzają, więc mała strata.

jury pisze...

E tam trudno :) Znalezienie poniższego zajęło mi 34,5 sekundy :D

http://www.youtube.com/watch?v=Y2h6zkvR1R4

http://www.youtube.com/watch?v=2dr02ZbZOi0

jury pisze...

Tu kolejna porcja bardzo przystepnych i naprawde ciekawie zrobionych dokumentow :

http://www.youtube.com/watch?v=Yoy_ubLksNs

http://www.youtube.com/watch?v=t1ru633pDLc

Sam nie ogladalem tego doktorka who, ale skoro reklamujesz go takim terminem: "bo trudno znaleźć jakiś film lub dokument tak dobrze pokazujący podróże w czasie"
to moze skusze sie sprobowaniem obejrzenia choc ze dwoch odcinkow :)

Tdc pisze...

Tak to moja wina, to był skrót myślowy pisząc trudno miałem na myśli denną TV, pełną seriali i to nie seriali SF.
To jest też ciekawe, bo właśnie jest istotna luka w TV, którą wykorzystał YT. To między innymi z powodu trudności znalezienia tego co się chce oglądać, serwis ten stał się taką potęgą.


Co do Doktora Who, to nie tyle go reklamuję, co jest to pewien fenomen, który nawet trafił do "Księdze Rekordów Guinness'a jako najdłuższy serial science fiction na świecie (prześcignął nawet serialową wersję Star Treka liczącą 726 odcinków) i na stałe wpisał się do kultury brytyjskiej. Wszystkich sezonów jest 27!" (z Wikipedii)

Po prostu nie ma drugiego serialu pokazującego podróże w czasie od tak dawna, więc jeśli kogoś to interesuje to warto zaznajomić się z tematem, choć dość trudno bo ja widziałem tylko kilkadziesiąt odcinków, po tym jak serial odkryłem kilka lat temu;)

> to moze skusze sie sprobowaniem obejrzenia choc ze dwoch odcinkow :)

Odradzam, serial emitowany jest od 1963 roku, więc 2 odcinki niczego nie zmienią (mogą nawet mówić o czymś innym). W niedzielę będzie emisja ostatniego odcinka 5 serii i nie radzę oglądać, bo akcja jest mocno skomplikowana, a tytułowego Doktora i jego statku czasoprzestrzennego zapewne nie będzie za dużo bo oba są w poważnych tarapatach (nie będę zdradzał szczegółów).

Ostatnio wspominałem o rozpoczęciu emisji najnowszych serii Doktora na kanale AXN, lepiej jest tam poznać od (pewnego) początku przynajmniej najnowsze serie. Ale ostrzegam to film sensacyjny, rozrywkowy - wiele nie należy się po nim spodziewać;)


I dzięki za ciekawe linki.

Tdc pisze...

Aha no i jeszcze jedno w jednym z ostatnich odcinków było ukazane spotkanie z Vincentem van Goghiem - koniec tego odcinka był rewelacyjny.Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...