czwartek, 2 kwietnia 2009

Lament Super Sprzedawców

W serwisie Allegro, znajduje się zamknięte forum dla Super Sprzedawców, na którym od jakiegoś czasu znajduje się wątek pt. "Zmiana kryterium w programie Super Sprzedawca" założony przez pracownika Allegro, wyjaśniający zmiany warunków kwalifikowania do programu Super Sprzedawca (wspominałem o tym szerzej w tym miejscu natomiast w tym skomentowałem potencjalne efekty planowanych zmian).

Istota tematu opiera się o to, że z pierwszym dniem kwietnia dość duże ilości SS stracą swoje przywileje. Trudno szacować ile będzie takich osób, ale dość dużo i osoby, które na tej zmianie stracą dają upust swojej frustracji, oto wybrane przeze mnie fragmenty wypowiedzi:
  "(...) To wszystko nie ma znaczenia , znaczenie ma fakt ,że każdy S.S. ma przynieść do kasy Allegro co najmniej 300 zł i koniec tematu . Ale tez jest inna opcja ,że sumarycznie serwis przez chytrość może ponieść dotkliwe straty materialne , detaliści czyli ci co za chwilę stracą status S.S. a nie spieszy im się specjalnie do płacenia podatku vat na razie kupują sztucznie miedzy sobą przedmioty (...)

  nikt się nie będzie pytał o fakturę kupując od S.S. tylko będzie jej rządał i jeśli jej nie dostanie to zgłosi przesyepstwo skarbowe , bo i tak sprzedaący bedzie płatnikiem vat nawet jak nie bedzie tego świadomy . Na Słowacji pułapem do vatu jest suma około 120 tys. zł u nas tylko 50 obawiam sie ,ze osoba wymyślająca ten beznadziejny pułap , nie maiła pojecia o istniejących w Poalsce pułapach podatkowych jeśli chodzi o vat i miajmy nadzieję ,że firma jej szybko podziekuje za współpracę , ale " dziecko i tak już bedzie wylane z kąpielą " a może jest agent kontroli skarbowej , albo agent e-Bay - sabotarzysta chcący f-mę Allegro zniszczyć od środka ? T alokomotywa pędzi nie da się ukryć , ale ta osoba rozkręca tory ... i lokomtywa Allegro zaryje sie w piasku po komin i to już w przyszłym roku . Rada nadzorcza bedzie debatowac jak to sie stało ,ze nagle obroty spadają ? a co za tym idzie wartość serwisu aukcyjnego .
  (...)
  Rdzie nadzowrczej proponuję zajrzec do tej mojej wizjii za rok i ocenić sytuację . Ja na to forum nie będe miał wejścia , ale zapis zostanie i dodam mała uwagę wacale nie jestm jasnowidzem . Pozdrawiam miłe towarzystwo vatowców i tych którzy jescz enie wiedzą ,że nimi bedą w przyszłym roku :)
  "

  "Dlaczego zmiana działa wstecz? Informacja 02-02-2009, że od 01-01-2009 są zmiany w klasyfikacji. Jak to nazwać? Czy to jest normalne, aby wprowadzać zmiany wstecznie?

  Podnieść próg, owszem, ale 500 %? (...)
  Dlaczego dostępna jest opcja ukrywania znaczka SS? Aby szara strefa mogła działać po cichutku, bez narażenia się US. (...)
  Zróbcie JASNE i JAWNE zasady statusu i przestańcie bawić się naszym kosztem."

  "W tej chwili znaczenie SS nie ma żadne znaczenie wg mnie ponieważ sprzedaż na poziomie1000zł lub 5000zł nie jest strasznie duża i bardzo szybko można to zrobic i nie nie wiąże sie to z dobrą obslugą klientów


  1.powinno być np 100 klientów w ciągu miesiąca bo wtedy sami oceniają czy sprzedający jest profesjonalistą, a nie obrót


  2. W obecnej chwili na statusie SS nie ma żadnych bonusów typu zniżki na wystawianie przedmiotów lub rabat na koniec miesiąca czy kiedykolwiek coś takiego nastąpi? Ktoś kto wystawia miesięcznie 500-1000 aukcji płaci tyle samo co wystawijący 1 lub 2 aukcje! NIe wydaje mi się aby takie były prawa rynku? Ktoś kto kupuje jeden przedmiot płaci taką samą cene co za 30 tych samych przedmiotów?


  Obrót na pozimoe 5000zł mija się całkowicie z celem programu super sprzedawca


  Napewno znaczek FIRMA który może kiedyś sie ukaże pomoże w wyeliminowaniu szaraków którzy nie płacą podatów i innych kosztów związanych z prowadzeniem DG


  W związku z podniesieniem progu do 500zł prooszę dać RABAT na prowizję! Dla sprzedających którzy i tak płacą kosmiczne kwoty za wystawianie przedmiotów


  PROSZĘ O ODPOWIEDZ WIELKIEGO ALLA"

  kontynuacja:
  "Dla mnie to porażka w wykonaniu serwisu,premiuje się i wyróżnia sprzedawcę pralek/z całym szacunkiem dla sprzedawcy pralek/ sprzeda 5 sztuk i ma święty spokój,ja zrealizuję nienagannie 150 aukcji w miesiącu i lotto - uda się czy nie uda :) )

  Co to za pomysł żeby oceniać czyjąś pracę na podstawie obrotu ,a nie opinii klientów... przeciez program m.in. temu służy,aby ułatwić podejmowanie decyzji w kwestii zakupu.To jest absurd zaczerpnięty z czasów ,których "allegrowe yappis" nie pamiętają,tam też bzdura bzdurę goniła ,a szaraczek nie miał na to wpływu.

  Po latach walki z komuną :) ) niby wprowadzonej demokracji ,mamy w lokalnym "allegrowym" zasięgu powrót do korzeni :) )
  Zapominacie,że z Nas żyjecie...i to chyba całkiem nieźle

  ŻENADA!"

  "Sprzedaję ksiązki po kilka/ kilkanascie złotych i nie mam żadnych szans na spełnienie obecnych kryteriów. Jednak jestem doswiadczonym sprzedawcą, prowadzę DG i mozliwośc skorzystania z rad (dotyczacych przepisów skarbowych itp) na forum jest dla mnie istotna. Czy rzeczywiscie mam do tego mniejsze prawo niż jakis szarak osiągajacy wysokie obroty?


  Stawiacie na ilośc kosztem jakosci- to się kiedys odbije."


  "Ale przecież im nie chodzi o to, żeby dawać nam cokolwiek w zamian. Oni myślą, że jak zabiorą nam marchewkę, to staniemy na uszach, żeby sprostać nowym kryteriom i otrzymać ją spowrotem, bo przecież każdy sprzedawca woli mieć SS niż go nie mieć.

  Tyle tylko, że chyba mocno się przeliczyli..."

  "Niestety nowe zasady dyskryminują nie-Vatowców, bo roczne obroty dla Super Sprzedawcy to w zasadzie granica, kiedy się wchodzi na Vat. Jeśli ktoś nie może z pewnych względów wejść na Vat, nie będzie Super Sprzedawcą. Pomimo tego, że się stara i że klienci są zadowoleni. Szkoda, można było ten pułap zrobić na takim poziomie, żeby nie eliminować tych, którzy nie są na Vacie."

  "5000 to dla znacznej większości bardzo dużo. Nie każda firma robi 60 000 obrotu rocznego na Allegro, choć z Waszego punktu widzenia, dobrze by było

  Jeśli już chcecie wprowadzić zamiany oczekujemy :
  1 upustów od prowizji (rachunku) - praktyki stosowane powszechnie w normalnym biznesie
  2. obowiązku pokazania SS (wyłączenie opcji "pokaż znaczek") - niech szaraki pokażą swoje oblicze wszystkim, zwłaszcza skarbówce
  3. znaczek FIRMA do statusu SS - obowiązkowo- znaczek ten powinien widnieć przy każdym nicku, dla którego wystawiacie FV (nawet ryczałtowiec bez VAT-u ma prawo otrzymywać taki dokument kosztowy). Jak otrzymacie dokumenty prowadzenia DG jest to podstawą przyznania znaczka FIRMA Weryfikacja, bo ta jest potrzebna, może być okresowa, np co kilka m-cy. Ale obawiam się, że w kwestii znaczka FIRMA wielki All boi się jednego - znacznie zmniejszy się sam status i znaczenie SS. Jak dostaniemy znaczek FIRMA to przestanie działać bat , jaki np w tym momencie otrzymujemy"

  "Pomysł uważam za nie trafiony i uderzający w wielu naprawdę dobrych sprzedawców, jak już się wprowadza takie zmiany to przynajmniej mogły być zrobione stopniowo i zapowiedziane odpowiednio wcześniej.
  (...)
  Całe to posunięcie z podwyższaniem kwoty dla super sprzedawców ma na
  celu zwiększenie zysków allegro a nie podniesienie prestiżu, dlaczego nie większa się liczby sprzedanych miesiecznie przedmiotów np. na 25 lub 50 sztuk???


  Pozdrawiam zespół allegro który usunął mój wcześniejszy post o tej samej treści, nie dość że olewacie swoich klientów to jeszcze cenzuruje się wypowiedzi na forum, prawie jak za komuny!"

  "CO JEST W TYM NAJSMUTNIEJSZE,ILE BŁĘDÓW BYŚMY NIE WSKAZALI,ILE ARGUMENTÓW UŻYLI - SENSOWNYCH CO ISTOTNE,TO TYLKO BICIE PIANY BEZ EFEKTÓW.


  NAPRAWDĘ TAKIE IGNOROWANIE NAS JEST ABSOLUTNYM WYRAZEM AROGANCJI J.N.P WIELKIEGO ALLA. SAM FAKT WYSTAWIENIA NA WĄTEK OSOBY-MODERATORA NA PIERWSZY RZUT OKA BEZ WIĘKSZEGO DOŚWIADCZENIA,JEGO DWIE ŻAŁOSNE NIEKOMPETENTNE WYPOCINY NA KILKADZIESIĄT NASZYCH WYPOWIEDZI ,BRAK ARGUMENTACJI DLA POCZYNAŃ...


  DZIAŁANIE WBREW PRAWU WPROWADZAJĄC ZMIANY "WSTECZ".ZDZIERANIE Z NAS PROWIZJI I ZMIANY W ICH MNIEMANIU NA LEPSZE /OSTATNIE ZAŁĄCZANIE CUDZYCH AUKCJI,DO NASZYCH ZAKOŃCZONYCH.../ MYŚLĘ,ŻE CZAS NA LANS DLA ŚWISTAKA:)))"

  "Przewrotnie taka sytuacja powinna cieszyć , giga
  sprzedawców nie bedzie już "stonki" z napisem S.S. jakikolwiek
  pracownik kontroli skarbowej , bedzie mógł kupić w 2010 roku przedmiot
  i zażądać faktury vat od sprzedawcy z ikonką S.S. to samo może zrobić
  inny giga sprzedawca i napisac donos ... Oj... bedzie się działo na
  aukcjach w 2010 roku ... opacznie straci na tym najwięcej kasy serwis
  Allegro bedzie niezły popłoch bo te informacje o kontrolach wyjdą na
  zewnętrznych forach internetowych . (...) Tak czy inaczej zysk bedzie taki ,że
  ograniczą zatrudnienie administacji z szczególne obsługi S.S . Bedą obsługiwać kilkuset może trochę wiecej
  wielkich zamiast dziesiatki lub setki tysiecy małych S.S. Ale bilans
  wyjdzie ujemny i pewnie administratorzy będa główkować czemu tak sie
  stało ? Zwalą to na pewnie na kryzys i szefostwo to kupi na 1000% . (...)

  Komu przyszło do głowy wymyśleć kwoetę graniczną w
  wysokości 5000 a nie np . 3000 tysiecy zł. To jest gol samobójczy ze
  strony serwisu , a osoba wymyślająca ten pułap nie miała prawdopodbnie
  pojęcia ,ze każdy Super Sprzedawaca od najdalej przyszłego roku bedzie z
  urzedu płatnikiem vat wszystcy kolekcjonerzy , czyli działy
  filatelistyka , numizmatyka , płyty vinylowe częsciowo kompakty i dvd o
  bóg wie kto jeszcze bedą musieli sie mocno zastanowić bo w ich wypadku
  lwia cześc sprzedwanego towaru pochodzi z wieloletnich zbiorów i skupu
  bezpośredniego , czyli vat bedą płacić na czysto , to znczy w całości bo
  przecież kupują lub lata temu kupili bez tego podatku , chyba nawet (
  choć nie jestem pewien nie planuje być wieć nawet nie chcę tego
  wiedzieć ) towar który kupili nie bedąc vatowcami też bedą musieli
  ovatować . Żeby tego vatu nie płacić beda musieli kupować za tyle za
  ile sprzedali czyli kasa realnie nie zostanie w kieszeni w takiej
  sytuacji po co w ogóle coś sprzedawać ? Oczywiście Polak potrafi , ale
  skoro jest tyle opłotków i obostrzeń ( nawet regionalnych ) Allegro
  dołożyło jeszcze swój kamyczek do naszego ogródka . Czy liczą na jakąś
  nagrodę od skarbu państwa za przymuszanie podatników sprzedjacych na aukcjach do wchodzenia w
  vat .

  Wiele osób ma inne zródła dochodu
  znam sytuację gdzie znajomy miał 4 źródla dochodu i 3 rodzaje
  opodatkowania ( choć razem nie przekraczał średniej krajowej ) jak by
  jeszcze mu doszedł vat to chyba ratowały by go tylko studia w kierunku
  rachunkowości ... bo w przeciwnym wypadku umarłby zakopany papierami ...
  szkoda ,że z historii allegro wynika ,ze administratorzy nie cofają
  swoich nawet najbardziej beznadziejnych decyzji nawet jeśli dotkliwie godzą w interesy prezesów , ambicja
  ponad interesem firmy ,cżż szkoda ,ze sie nie dowiem jak tę
  beznadziejną decyzje obronili by przed prezesami ..."

  "ciekawe ile jeszcze "fantastycznych pomysłów" allegro wymyśli ???"

  "Rozumiem, że SS są już dziesiątki tysięcy. Kiedyś rozdawali "kultowe"
  kubeczki na prawo i lewo, a teraz nawet znaczka i tego forum nam skąpią.
  Rozumiem, że priorytetem serwisu są mega-sprzedawcy którzy generują
  znaczną część obrotu. Niech zatem mają status Mega Sprzedawca.
  Ale są te tysiące rzetelnych i stałych sprzedawcó, którzy nagle przestają się liczyć. Dlaczego?
  Można stworzyć np. status Solidny Sprzedawca z wyższymi wymaganiami
  jakościowymi (np. 2 lata stażu, 250 punktów za samą sprzedaż), ale z
  niższym limitem np. 10000 i 100 przedmiotów w ciągu 12 m-cy. Przy
  okazji załapią się sprzedawcy sezonowi tacy jak ja - a jest nas na
  Allegro bardzo dużo (co roku dostaję SS w momencie kiedy już kończę
  sprzedaż - i po 2 miesiącach tracę i tak ad capo da fine).
  Nie potrzeba specjalnej obsługi 2h, wystarczy standard (...)"


  "(...) To tak na po żegnanie , bo prawdopodbnie już nigdy nie bedę mógł uczestniczyć w tym forum , raczej w ogóle zrezygnuję ze sprzedaży .

  Ciekawe jak to sie stało ,że nasz serwis aukcyjny zrobił taki PREZENT U.S. i innym organom kontrolnym . Bo w 2010 w ciemno bedzie można przyjąć ,że jeśli S.S. nie wystawi faktury to będzie przestepca podatkowym praktycznie automatycznie ... także ja n a tym forum kończe swoją prygodę z Allegro , szkoda to " dziecko z kąpielą jest bardzo trafnym określeniem naszej sytuacji . Teraz przyjdzie nam , zakładać co i rusz nowe konta , aby mieć cały czas czyste konto w komentarzach bo 40 % allegrowiczów kupuje tylko u S.S i osób bez bagzrzu niepoztywnych komentarzy .

  To sa moje przmyślenia , ba już zatykam zakładam maskę urkową , abym sie nie utopił jak bedę wylwany , mam nadzieję ,że mnie koleżeństwo nie poturbuje bo wylanych będzie przypuszczam gdzieś 70 -80 % ale może sie mylę tego już sie nie dowiemy , ssssssssssssssssssssssssspłwammmmmmmmmmmmmmmmmmmm...do ... wc ?"


  "Czy kolekcjonerzy są gorsi od sklepikarzy ? Dla serwisu Allegro jak widac TAK !
  Po przekroczeniu 50 tys rocznie każdy z nas będzie vatowcem . Przedmioty które sprzedaję są skupowane przez lata , wiele z nich pochdzi np. z ekspertyz . Czy ktoś mnie zmusi do wejścia w vat za tytuł S.S. nigdy !!! Vat trzebaby płacić na czysto , bo przedmioty zostały skupione bez tego podatku . Jeszcze podatek dochodowy i prowizja Allegro zupełnie zjedzą zysk . (...)"

  "A TAKI POMYSŁ MNIE NASZEDŁ :) NASI KLIENCI PEWNIE NIE WIEDZĄ CO NAM SZANOWNE ALL ORGANIZUJE,MYŚLĘ,ŻE GDYBY WIEDZIELI NIE POZOSTALI BY BIERNI...WIEM,ŻE MOJE PANIE,NIE POZOSTANĄ ,O PANACH NIE WSPOMNĘ :)

  POZDRAWIAM WSZYSTKICH CIEPLUTKO :)"

  "Cóż za radość dowiadywać się o ciągle nowych super pomysłach wielkiego Alla :D płaszczę się w uwielbieniu dla geniuszu działu marketingu :)

  Dostajemy niedziałające/ niedopracowane narzędzia sprzedaży w tzw "standardzie" po to by kupować Wasze rozwiązania, inaczej sprzedaż dużych ilości przedmiotów haczy o horror, nie wspominając już o tzw "innowacjach"

  Zwroty prowizji realizowane są w zastraszająco powolnym tempie, a pieniądze leżą sobie na Waszym koncie i zarabiają...

  A teraz oto żałość Was bierze na śmiesznie niskie obroty SS-manów i w globalnym kryzysie podnosicie poprzeczkę powyżej 5k :P

  o ja mówie OK.. niech będzie, nie ma sprawy ale skoro juz o tym mowa to może coś dacie w zamian Np obniżcie prowizje dla tych co mają obrót powyżej 5tys.."

  "Rozwijając poprzednia mysl...skoro - cytuje:


  Wyższe wymagania będą korespondowały z wizją programu, który z
  założenia promować ma Sprzedawców zajmujących się handlem w sposób
  zawodowy i regularny, zachowując przy tym najwyższy poziom obsługi
  Kupujących.


  To stawiam postulat, aby wprowadzić PROWIZJĘ MALEJĄCĄ dla sprzedawców
  osiągających obroty powyżej konkretnych progów... np >5tys,
  >25tys i tak dalej.. to będzie lepsze zachęcenie niż sytuacja
  obecna, w której widzę tylko długi kij a na jego końcu nawet maciupkiej
  marchewki :P Allegro na zarabia dzięki nam i nie ma się co krygować,
  odprowadzamy co miesiąc spore sumy, zatem miejmy również tę satysfakcję
  prócz znaczka i obrazka na ścianie, a sprawimy że Allegro zarobi
  jeszcze po 100kroć.. proste?"

  "dla niektórych 5kPLN to wyrok, dla innych szansa na wzrost "prestiżu" SS, bo utrąci szerszą konkurencję z mniejszymi obrotami. pozostaje tylko pytanie podstawowe - czy rzeczywiście znaczek SS przekłada się na realną przewagę nad konkurencją"

  "Drodzy Admini to jest ŻENADA !!! Sprzedaje drobne przedmioty ale w duzych ilosciach i nie zyczylbym sobie utraty statusu super sprzedawcy bo napewno nie osiagne waszego kryterium ! Ktos kto to wymyslil powinien 2x sie zastanowic co zrobil !!"

  "Kpiną jest prowadzona polityka informacyjna przez konsultantów Allegro . Brak doświadczenia i rzetelności sprawia , że uczciwi Allegrowicze zaczynają wątpić w znaczenie słowa -uczciwość. Nabrali jednakże perfekcji w informowaniu o "przekazaniu sprawy do odpowiedniego działu". Od 14 dni czekam na prostą informację , dotyczącą płatnosci i nikt z 6 osób zajmujących sie moją sprawą nie jest w stanie odpowiedzieć . Gratuluję Allegro takiego zespołu a jednocześnie ubolewam nad przyszłością , gdyż w dzisiejszych czasach klient rządzi na rynku . Bez klietów nie będzie sprzedawców a bez sprzedawców nie będzie Allegro.


  Gratuluję zmian wprowadzanych w programie SS - kolejna kpina!


  Kilkakrotnie prosiłam o adres mailowy do Pani Dyrektor Działu Obsługi Klienta w celu złożenia oficjalnej skargi i niestety nie otrzymałam . Może ktoś z Allegrowiczów ma adres do Pani Dyrektor?"

  "500% normy

  Obserwuję tą dyskusję od samego początku. Uważałem i uważam, że nie można nic dodać i ujęć z wypowiedzi większości SS.
  Martwi mnie jednak jako uczestnika tego programu(SS) przedmiotowy
  stosunek do nas serwisu Allegro. Widać to po zaangażowaniu Adminów w
  ową dyskusję.
  Oprócz dwóch "suchych" postów, a w zasadzie komunikatów nikt nie ma nam nic więcej do powiedzenia.
  Wniosek nasuwa się jeden - decyzja już zapadła, ważni są tylko następcy
  Pstrowskiego (dla niedoinformowanych przodownik pracy socjalistycznej -
  -ileś tam procent normy:)), nieważny jest staż i nienaganna jakość
  usług. Trochę to przykre, ale cóż, po raz kolejny ktoś nam brutalnie
  uświadamia co liczy się przede wszystkim..."

  "Dla mnie też jest to beznadziejna zmiana. Spowoduje tylko spadek sprzedaży dla tych bez tytułu SS pomimo, iż ich obsługa będzie na wysokim poziomie. Klient ma większe zaufanie do tego znaczka. Wiem, że allegro liczy na to, żeby zasłużyć na SS będziemy musileli wziększyć sprzedaż, by serwis jeszcze lepiej prosperował (i nie chodzi tu naszych klientów), ale efekt będzie odwrotny. Allegro jak dostanie po dupie jeszcze się przeprosi z byłymi SS i obniży progi. Liczę max. 6-9m-cy tych nowych progów jak policzą ile tracą."


  "No tak administrator narzuca jakieś normy ale sam z siebie nic nie daje .Ten tytuł i certyfikat oprawiony w tandetną ramkę to tak dla zamydlenia oczu. Czy nikt nie potrafi liczyć jakie są koszty wystawienia i wysokość pobieranej prowizji ?? a gdzie opieka prawna nad transakcjami ?? gdzie obiektywna ocena negatywnych komentarzy często odwetowych i możliwość administracyjnego ich usuwania w uzasadnionych przypadkach .Gdzie reakcja na wskazanie allergowiczów działających niegodnie z prawem. Allegro w przypadkach spornych potrafi tylko odsyłać na policje czy do sądu .Allegro czasem na podstawie zgłoszenia naruszenia regulaminu bez przedstawienia przez zgłaszającego dobitnych dowodów zdejmuje aukcje nawet jeżeli zgłoszenie jest fałszywe i bezpostawne .A co z ostatnimi awariami kiedy system żle naliczał koszty ?? Na zgłaszane uwagi o awarii w odpowiedzi lakoniczne przeprosiny i zapewnienie o szybkim usuniecie awarii .O awarii nie poinformowano allergowiczów i nie wspomne że nie pofatygowaniu się aby zrekompensować straty za aukcje których nie można było wystawić z menadzera sprzedaży bo na moja reklamacje admin zdjął mi aukcje przez co nie mogłem ich wystawić w normalnych kosztach i jeszcze mi tłumaczył że opłata jast za 14 dni a towar bedzie wystawiony 30dni ale za 2zł a nie 0,20 i dopiero ktoś z allergowiczów podał mi sposób jak wybrnąć z tej sytacji . Tak że lepiej niech allegro poprawi działanie programu i obsługę nas allergowiczów bo idą cięzkie czasy w gospodarce i nie potrzebny jest kolejny zepellin reklamowy i zmiany nic nie wnoszące w systemie sprzedaży .Handlujemu dla pieniędzy a nie dla tytułów. Jeżeli mamy dobre komentaże i ten nieszczęsny tytuł to w oczach klientów sprawiamy wrażenie solidnych sprzedawców .W wiekszości przypadków tak jest i to pozwala nam na zwiększenie obrotów i co z tym idzie dochód dla nas samych i dla Allegro ."

  kontynuacja:
  "widzisz stary... oni tego nie kumają, mu jesteśmy z wenus a oni... zza Uralu :) Gdyby zrobili to co mówisz to jeszcze kasę by sobie obcięli, problem jest tego typu, że to jest moloch nastawiony tylko i wyłącznie na zysk i prawdę powiedziawszy jeśli się ich polityka nie zmieni to daję im 3 - 5 lat i będą mniejsi od Świstaka..."

  "juz ktoras osoba z koleji o tym pisze

  co za certyfikat :)

  nie wiem o co chodzi"

  kont:
  "Otóż w ramach równości wszystkich użytkowników, NIEKTÓRZY SuperSprzedawcy, tzn. ci którzy przystąpili do programu wraz z pojawieniem się usługi Assistance, otrzymali pocztą certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie.

  Starzy SS nie otrzymają certyfikatu, gdyż byłby to zbyt duży koszt dla allegro. Ale mają Assistance. Przepraszam, nie, też nie mają. No ale mają cośtam cośtam."

  kont:
  "ze starzy sie nie licza :)"


  "Pomysł jak zwykle na miarę myślicieli z QXL. Sprzedam raz TV za 6 tyś mam SS a jak sprzedam od 80 -120 szt za mniejsze kwoty i pewnie się nie wyrobie na status.

  Tu już nawet nie ma się z czego śmiać ...."

  "Szczerze to w czterech literach mam wasze dwie typu SS i tak nic z tego nie ma. Będę miał tylko dodatkową zabawę ze zmienianiem opisu aukcji."

  "Bardzo nie ładnie !!!! To iz ktoś nie osiąga sprzedaży na poziomie 5 tysięcy wcale nie oznacza że nie jest doświadczony i nie traktuje klientów odpowiednio.
  Ale to jak wszędzie tylko KASA SIE LICZY widac dla was także !!!"


  "PEWNIE,ŻE TYLKO O KASĘ CHODZI :) JESTEM SS Z DOBRE 4 LATA I NIE PRZYPOMINAM SOBIE,ABYM WYNIOSŁA Z TEGO JAKĄŚ KORZYŚĆ ,POZA TYM,ŻE PODSYŁALI CO JAKIŚ CZAS ANKIETY ,KTÓRYCH WYPEŁNIENIE MIAŁO POWODOWAĆ KORZYSTNE ZMIANY W SERWISIE - WNOSZĘ Z TEGO,ŻE SAMI IDIOCI TE ANKIETY WYPEŁNIALI,M.IN JA SIĘ Z TYMI IDIOTAMI UTOŻSAMIAM,POŚWIĘCAŁAM SWÓJ CENNY CZAS,BO JAKICHKOLWIEK KORZYSTNYCH ZMIAN NIE ODCZUŁAM,A....UPS KIEDYŚ BYŁ TAKI FAJNY PATENT LOJALNOŚCIOWY,ŻE ZBIERAŁO SIĘ PKT ,KTÓRE MOŻNA BYŁO ZAMIENIĆ NA NAGRODY ,DOSTAŁAM KUBEK PO MIESIĄCU OD ZŁOŻENIA ZAMÓWIENIA:)) - GDYBYŚMY MY W TAKIM TEMPIE PRACOWALI,TO BYŚMY JUŻ NIE PRACOWALI :) ))PEWNIE ALLA TO ZA DUŻO KOSZTOWAŁO /TE KUBKI,BO,ŻEBY COŚ WIĘCEJ TRZEBA BYŁO SIĘ MOCNO STARAĆ :) / PROGRAM ZLIKWIDOWALI ZE 2 LATA TEMU:) NOWO PRZYBYLI DOSTALI CHOCIAŻ DYPLOM W DREWIENKU ZA TO ,ŻE ZOSTALI SS, JA NAWET NA RAMKĘ NIE ZASŁUŻYŁAM ;) )))"

  "Jak dla mnie porażka zwłaszcza w sezonowym biznesie jaki prowadzę czyli w wędkarstwie, gdzie tak naprawdę sezon trwa od kwietnia do września a przez pozostałą cześc roku walczy się o przetrwanie. Zima aby sprzedać za 5.000 albo musiałbym wystawiac towary po cenach zakupu albo wystawić ich tyle, że prowizje zżarłyby zysk !

  Jaki to program SuperSprzedawca, gdzie już nie liczy się ani jakość ani ilość tylko kasa ???
  Jeśli juz to ostatnie czemu nie kryterium roczne ?????????????????
  To tak jakby mnie zmuszali zimą do sprzedazy lodów nie mniejszej jak latem. Czy allegro nie pomyślało o sezonowosci niektórych artykułów ???

  Wreszcie kto jest lepszym sprzedawcą - ktoś kto sprzeda 1000 drobiazgów po 4 zł czy jedną plazme za 5.000 ? Allegro już na to odpowiedziało...

  Pomęcze sie moze jeszcze wiosna a potem pocałujcie mnie w [wymoderowano]."

  [to nie ja moderowałem ;) ]


  "Po przekroczeniu 50 tys rocznie każdy z nas będzie vatowcem . (...) . Czy ktoś mnie zmusi do wejścia w vat za tytuł S.S. nigdy !!! Vat trzebaby płacić na czysto , bo przedmioty zostały skupione bez tego podatku . Jeszcze podatek dochodowy i prowizja Allegro zupełnie zjedzą zysk . (...)"

  "UWAŻAM,ŻE TO JEST S...SYNSTWO CZYSTEGO RZĘDU,ELIMINUJE ŚWIADOMIE UCZCIWYCH RYCZAŁTOWCÓW....NIE WEJDĘ NA VAT,CO BY ZESPÓŁ NIE ROBIŁ :) ) PRĘDZEJ ZORGANIZUJĘ HANDEL KUBEŁKOWY/MNIEJSZY KOSZT NIŻ NA ALLEGRO,POWIEM KRÓTKO,CZUJĘ SIĘ JAK LESZCZ....DBAM,BO DBAM KLIENT NASZ PAN,ALE ,ŻEBY MATKA MNIE NIE KOCHAŁA.................... :( (((((((((((((((((((PRZECIEŻ TEŻ ZARABIA NA MNIE B.PRZYZWOICIE ...........A,JAK TO SIĘ NAZYWA,MAJĄC NA UWADZE WYKORZYSTYWANIE....,A JAK POMNOŻYĆ TAKICH JAK JA......E-BAY UCIEKA Z POLSKI,TEN BRAK KONKURENCJI...JAK POCZTA POLSKA......JESTEM ROZCZAROWANY.........ZAWIEDZINONY ,DLA MNIE WIELKIE FUJ DLA ALEGRO,ZREWIDUJCIE SWOJE PENSJE DO ŚREDNIEJ KRAJOWEJ,MOŻE WAM DUPA PRZESTANIE JEŹDZIĆ POZA POZIOMY NORMALNOŚCI....ŻENADA"

  "powiedzcie wprost, że idzie o kasę i w czasie globalnego kryzysu nie ma jak jej wźiąść jak dowalić sprzedającym :) niech generują obroty :P i płacą więcej... przyjmijmy, że kasa wam skoczy nie o 5 razy tyle, bo wszyscy jednak nie dadzą rady taką kasą obrócić ale te 3 razy to napewno. Moim zdaniem to nie jest fair. A te śliczne atesty możemy sobie powieścić w wc-etach na czarną godzinę ;]"

  ""mały" szum sie zrobil, ale widac wszyscy byli zaskoczeni. nie martwcie sie- spotkamy sie na "zwyklym" forum, a moze kiedys gdzies indziej... nie wiem czy allegro moze mnie jeszcze zaskoczyc.. ja rozumiem- sa pomysly, ale po co jest forum i nasze wypowiedzi, skoro i tak nikt na nic nie odpisuje... i tak samo z decyzjami... nie chodzi mi o ten znaczek, ale o sam fakt.. mam dwa konta i dwa SS. okresy sa rozne.. raz lepiej... raz gorzej- wiadomo. a tu jeszcze kryzys mamy ;) najlepszy czas na takie zmiany. ja za oplaty miesiecznie łacznie place tak na oko 1100, czasami lepiej... na pewno nie bede sie bic o 5000 zl i smieszne progi wyssane z palca. jakosc obslugi i doswiadczenie to my, a nie obroty. obrot to tylko dodatek.. ale co tu pisac. (...) a ja nie wierze, ze zmienia cokolwiek. opcje dostawy, status ss i co tam jeszcze.. nic w praktyce sie nie sprawdza, a coraz bardziej sklania wszystkich do jednego..
  Pozdrawiam wszystkich
  jeszcze "ta" wybrana""

  "Drogie Allegro - s a m i s o b i e g o l a STRZELACIE !!!

  Do
  tego zauważyłem juz dawno, że firma QLS korzystając z sytuacji, że
  allegro jest monopolistą na naszym rynku i w pierwszej 5 najczęściej
  odwiedzanych firm stosuje praktyki MONOPOLISTYCZNE a to jest karane w
  tym kraju...

  Podobnie wydaje mi się, że prawo NIE DZIAŁA WSTECZ
  - jak allegro może mnie informować 1 lutego, że zmieniła kryteria i
  bedzie brała pod uwagę styczeń, luty, marzec ??? (...)
  Jak
  można OCENIAĆ czy ktoś jest SS czyli sprzedawcą godnym polecenia
  (kiedyś ten tytuł OZNACZAŁ) na podstawie MIESIĘCZNEGO OBROTU ???

  A
  kij wam do tego za ile miesięcznie sprzedaję - I TAK OD KAŻDEGO
  WYSTAWIONEGO PRZEDMIOTU WYCIĄGNIECIE ODE MNIE PIENIĄDZE (w d... macie
  czy coś sprzedałem czy nie - i tak kasa się wam należy) a jak coś
  sprzedam TO JUŻ DLA WAS SUPER, BO JESZCZE % ODE MNIE POCIĄGNIECIE !!!

  Stosujecie PRAKTYKI MONOPOLISTYCZNE - ale mam WIELKĄ NADZIEJĘ że wczesniej czy później odbije się wam to CZKAWKĄ.

  Mam
  nadzieję, że kiedyś PRAWO zacznie obiowiązywać WSZYSTKICH w tym kraju,
  w tym również PRAWO HANDLOWE - jeżeli ja muszę płacić ZUS, podatek, itd
  aby żyć zdobuie z prawem, a mój dochód miesięczny to 1/milinowa waszego
  to was TO SAME PRAWO POWINNO OBOWIĄZYWAĆ MILION RAZY BARDZIEJ !!!

  A żadna z waszych decyzji OD DAWNA nie ma nic wspólnego z prawem kraju na terenie którego działacie !!!

  Trzy
  razy podchodziłem do SS zanim wszystko wam się spodobało - 10 miesiecy
  miałem 10 produktów i 1000zł aby was zadowolić - a wy w tej chwili TAKĄ
  mukę robicie ???

  Możecie sobie ten znaczek w ... wsadzić - a
  ja wstawiam na stronie mój adres i jesteście dla mnie słupem
  ogłoszeniowym, niczym ponadto i wszystko wstawiam do sklepu allegro -
  zarobicie na mnie od dzisiaj jak najmniej !!!
  (...)
  Ja się tylko pytam - gdzie są ORGANY ADMINISTRACJI PRAWNEJ tego kraju???
  Czy allegro i QLS to państwo w państwie - czy to jakieś Kajmany są ???

  ALLEDROGO - STRASZNA SKUCHA (Kolejna....)

  Pozdrawiam tych co usiłują tu zarobić uczciwie na życie - Trzymajcie się
  Marek"

  "SUPER PŁATNIK to odpowiedni znaczek w tym przypadk
  takie jest moje zdanie,bo nie ma to nic wspólnego z obsługą Klienta.
  Ja może się utrzymam w tym wspaniałym kręgu ,ale uważam ,iż Sprzedawcy mający mniejsze obroty dokładają większych starań do obsługi klienta.Pozdrawiam
  "

  "i nie chodzi tu o dobro Klienta, o jego zadowolenie z obsługi a jedynie o zyski dla serwisu ! Co mam z tego, że jestem SS ? Nic, już w kwietniu nim nie będę, i co ? Pogorszy się moja obsługa Klienta ? Nie ! Tylko zysków nie będę przynosił serwisowi na oczekiwanym poziomie :(
  (...)"

  "(...)
  Obrót na pozimoe 5000zł mija się całkowicie z celem programu super sprzedawca
  (...)"

  "No cóż ostatnio gdzieś czytałem, że dochody allegro spadły i pewno dlatego zmieniają zasady. Niestety drogie allegro nie przedłoży się to na większą kasę. Bo 5000 to jest granica do której nikt nie będzie się na siłę starał zbliżyć jeśli normalnie nie robi takich obrotów. U mnie często są to obroty około 4500 zł i z pewnością nie będę się starał w żaden sposób żeby dociągnąć do 5000 zł. Z drugiej strony to dobrze może niektórzy nie będą aż tak dołować cen że zarabiają po 1 zł żeby tylko utrzymać znaczek lub go wogóle otrzymać."


  "A zwrócie uwagę kogo wystawili na polemikę wątku deoz/81/ wrzucił smród i go zostawił bez odpowiedzi...


  bo i co może powiedzieć ktoś,kto się najął za kasę u wielkiego A


  może miał wcześniej konto,to tym gorzej o nim świadczy,ale jak się podjął roboty jako nowicjusz,to niech chociaż z Nami porozmawia :(
  Bijemy pianę,której nikt nie podejmuje,


  walenie faktami w mur i zero odpowiedzi ,hello moderatore :) )) za coś ci płacą


  ponownie ,żenada,za moderatora i wielkiego alla:))"

  "hehe niech ktoś łaskawie mi z was wytłumaczy jak można
  zrobić np 4000 obrotu i po opłacać legalna firmę a za razem jeszcze zarobić??

  Załóżmy że mam 4000 obrotu marże nakładam co i tak jest trudne 30% zarobię około
  980zł z tego muszę oddać minimum 2% prowizji z obrotu do allegro jakieś 80zł
  zostało 900zl nie liczę za wystawienie załóżmy że jest to tylko działalność
  dodatkowa i nie muszę płacić całego ZUS tylko zdrowotny to jest 200zl zostało
  700zł i od tego odejmijmy 19% dochodowego 110zł na plus mamy 690zl na dodatkową
  kasę do wypłaty pasuje tu warto się pobawić ale wiemy że trudno jest wyciągnąć
  na handlu 30%

  Ale załóżmy że robię 1500zl obrotu i narzut 30% zarobek 346zl z tego weźmiemy 2
  % prowizji do allegro od obrotu 30zł i 200zł do Zus zostało 106 minus 19%
  dochodowego zostanie ponad 80zl czy warto ryzykować ładowanie kasy w towar
  który nie koniecznie się sprzeda a zarobek 80zł nie sadzę.
  (...)"

  "A kiedy zapowiadany szumnie na SA znaczek firma ?

  Kiedy zapowiadane szumnie na SA blokowanie komentarzy po zwrocie prowizji ?

  Kiedy przestaniecie wierzyć kłamiącym kupującym odmawiając zwrotu prowizji ?"

  "Zgadzam się z Wami - to jakaś kpina!
  Aż słów brak, ciągle jakieś "genialne" pomysły..."

  kontynuacja:
  "Czy tabliczki ze statusem mamy też zwrócić :D ?"

  "przy takich obrotach bym weszla w VAT

  ktory jak wyliczyla ksiegowa bylby w moim przypadku 800zl !!!

  przepraszam bardzo ale allegro nie oferuje nic zeby zrekompensowac mi taki wydatek !!!"

  "(...) przeciez nie chodzi wcale o super SPRZEDAWCĘ tylko o tego ,kto serwisowi przynosi duze zyski,czasem trudno wyrobić i taką normę jaka jest obecnie a u nagle nie 1,500 nie 2 tysiące ale od razu 5 -szkoda że nie więcej .
  Bardzo dziękuje myślę ,że trzeba zacząć tłumaczyć kupującym co na prawdę oznacza Super Sprzedawca ,bo z obsługa klienta i jakością towaru to na prawdę nie ma wiele wspólnego.
  Pozdrawiam
  Beata"

  "A ja dzisiaj otrzymałem piękny certyfikat SUPERSPRZEDAWCY, ale jako, że nowych wyśrubowanych kryteriów nie spełnię, to pocieszę się nim do kwietnia, a później odeśle do Allegro - oczywiście na ich koszt;)"

  "Domyślam się że celem jest jak największy zysk allegro a nie chęć jak najlepszej obsługi klienta.Dopiero co uzyskałem statut "super sprzedawcy" a już go stracę.Proponuję pójść po rozum do głowy i zrezygnować z tego pomysłu,zwiększenie progu o 500% to nieporozumienie.Ludzka pazerność nie zna granic,może piszę wulgarnie ale piszę to co myśli większość sprzedających na allegro.Pzdr. (...)"

  "Witam wszystkich.

  Moim skromnym zdaniem "prawo nie działa wstecz", więc wszyscy, którzy otrzymali status ss powinni go zachować na dotychczasowych warunkach. Jeśli ktoś uzyskał prawo jazdy gdy nie było autostrad to nie może po nich jeździć??? Raczej bzdura!!!
  (...)
  Gdyby nie sprzedający nie byłoby Allegro i odwrotnie."

Nie podałem nicków, osób wypowiadających się, gdyż jest to forum zamknięte i może nie każdy sobie tego życzy.


Update:
Oto nowe posty z czwartku (rano):
  "liczy się Super obrót ....

  szkoda, że w miemaniu allegro SS nie może byc osoba uczciwa tylko ta co ma duże obroty... czyli taka, która płaci wysokie prowizje..heh.

  Może powinni wprowadzić SO - super obrót, a SS zostawic jak było ;-) SO za wszelka cenę będą robić obrót, a SS dalej zostaną SS tylko bez tej smiesznej ikonki jaką nam fundowało allegro.. i to za darmo...!

  Zamiast zajmować się bzdurami mogliby pomyśleć o jakieś promocji ...tia...pomarzyc dobra rzecz ;-)

  pozdrawiam"

  "Ja omijam tylko szaraków z wiadomych przyczyn znaczek mi nie przeszkadza bo sama go mam i wiem,że nie wszyscy olewają klientów bo rzekomo mają za dużo pracy ,przecież żeby mieć SS muszą mieć sporo klientów bo żeby w ogóle tutaj funkcjonować na poważnie po postu muszą ich mieć sporo - inaczej się nie da na te horrendalne opłaty zarobić ,pozdrawiam"


Update piątek 3 IV:
Nastepne wypowiedzi, szczególnie interesujaca jest ostatnia:
  "Ha, ha. Też mam kubek z tego programu :), certyfikatu nie :( , też ankiety wypełniałem jak głupi myśląc, że coś będzie lepiej, a teraz do widzenia bo sprzedaż mam sezonową. Już lepiej jakby średnia roczna była brana pod uwagę. Wielu solidnych sprzedawców ze sprzedażą sezonową zachowało by wtedy SS."

  "Witam,
  Lada chwila stracę możliwość logowania na to forum. A za co? Mam 100% pozytywnych komentarzy, produkty najwyższej jakości ale niestety sprzedaż z silnie zaznaczonym sezonem gwiazdkowym i z drugiej branży w okresie maj-lipiec. Teraz znaczek SS będę dostawał na krótko po zakończeniu sezonu (np w styczniu).
  SS należałoby raczej zamienić na Hurtowy Sprzedawca albo jak tu wyżej kolega pisał \"Mega Sprzedawca\". Ale co ma ilość czy wartość do jakości obsługi i jakości towarów?
  Dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie np 2 programów. Np. Mega Sprzedawca dla tych największych i drugiego np. Jakościowy Sprzedawca z mocno zaostrzonymi wymaganiami co do jakości obsługi i jakości towarów. Najlepsi i najwięksi mogliby mieć oba tytuły.
  Pozdrawiam i żegnam (do stycznia 2010 lub na zawsze)"

  "eee tam to tylko znaczek, bez niego też da się pracować. plus jest taki że głupich ankiet nie będzie :)"

  "Niby tylko znaczek a jednak miałem klientów, którzy mieli komentarze wyłącznie od SS. Czyli jakaś grupa klientów odpadnie. Raczej są to osoby, które obawiają się zakupów w sieci i bardzo prawdopodobne, że kiedy ubędzie SS to ci klienci w wielu przypadkach zrezygnują z zakupów przez internet np na rzecz tradycyjnych sklepów."

  "Pewnie,że się da:)) komentarze świadczą o koncie i wiarygodności dokonywania zakupów,myślę ,że 80% kupujących je studiuje.Zabiera się jednak przy okazji drobne udogodnienia w zakładkach,do których bez ss,nie ma się dostępu i w sumie tylko tego mi żal trochę,no i frustrujące jest to,że mimo wyciągania konkretnych argumentów nikt nie próbuje nawet polemizować z nami.Takie lekceważnienie jest żenujące.Kiedyś allegro ukierunkowane było na rozwój i robiło coś dla integracji użytkowników,jakoś scalało.Teraz robi kampanie medialne za ogromne pieniądze sponsorując uciechy na świeżym powietrzu naszym ekranowo-telewizyjnym \"gwiazdkom\",a tych ,którzy na portal zarabiają,traktuje jak traktuje.Cóż dzieje się w myśl zasady jakie \"gwiazdki\" taki serwis"


Update 6 IV 2009:
Szum umilkł, wielu z piszących potraciło swoje tytuły SS (i wiążące się z tym przywileje - np. dostęp do cytowanego tu forum dla SS) i nie ma już komu się wypowiadać w tym wątku...

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...