poniedziałek, 20 kwietnia 2009

Allegro: Super Sprzedawca → Super Płatnik

Dziś w godzinach południowych dwóch z moich znajomych straciło tytuły Super Sprzedawcy na serwisie Allegro.pl. Jak wspominałem w postach pt. „Vip na allegro.pl” oraz „Co się zmieni u SS na allegro.pl ?”, allegro wprowadziło zmiany dzięki, którym trudne do oszacowania ilości (ale duże) użytkowników serwisu allegro straci w tym miesiącu swoje tytuły SS.

Jak wspominałem w poście pt. „Lament Super Sprzedawców”, użytkownicy na specjalnym forum serwisu Allegro.pl się dość mocno burzyli i trudno się im nie dziwić bo cała sprawa była przeprowadzona przy dziwnym zamieszaniu i braku poszanowania elementarnych zasad (np. postępowanie z wyprzedzeniem itp.), a do tego wszelkie uwagi użytkowników, spotykały się z typowym dla Allegro TOTALNYM olaniem przez pracowników...

Tytułowy Super Płatnik to cytat jednego z użytkowników wspomnianego forum. Trudno się z nim nie zgodzić, gdyż od tej pory próg obrotów na allegro został drastycznie podwyższony, przy równoczesnym braku jakiejkolwiek troski o jakość obsługi klientów. Jeszcze inni użytkownicy zwracali uwagę, że ich jakość obsługi klienta nadal będzie wzorowa, jednak tytuł SS stracą, gdyż nie mają szans na uzyskanie tytułu (bo np. prowadzą działalność sezonową).

Dodając do tego fakt pojawienia się nowego statusu/tytułu VIP, widać wyraźnie, że serwis interesuje głównie przysłowiowa kasa, nic więcej. W każdym razie jedno jest pewne: tytuł SS będzie teraz się należał małej grupce sprzedawców, z kolei w znacznie mniejszym stopniu będzie on oznaczał coś więcej niż duże obroty (co można osiągnąć kilkoma drogimi przedmiotami np. TV). Szczególnie przy takiej reakcji serwisu, gdzie na specjalnym zamkniętym forum dla SS, nie pojawiła się ŻADNA reakcja na poważne zarzuty i ważne, rzeczowe pytania oraz ogólnym GŁĘBOKIM poważaniu swoich najlepszych użytkowników (co widać np. w fakcie wprowadzania zmian z wstecznymi skutkami).


Pierwsza strata SS odbyła się 20 kwietnia o godzinie 11:56 natomiast druga ponad godzinę później, co świadczyłoby o tym, że usuwanie tytułu SS w allegro odbywa się ręcznie przez pracowników serwisu, a opóźnienie 20 dni to naprawdę spory poślizg.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...