sobota, 9 lipca 2011

Star Wars A New Hope - mistakes

Wcześniej pokazałem fajne fragmenty Gwiezdnych Wojen (3 epizody) w poście:
Star Wars bloopers, a dziś mamy ciekawsze błędy w pierwszym (historycznie) filmie: Nowa nadzieja. Film jest stary i zrobiony minimalnym nakładem środków oraz $ więc jest najlepszym przykładem wpadek przy kręceniu filmów, bo w następnych odcinkach G. Lucas miał już dużo kasy i mógł wszystko robić spokojniej i dokładniej.

Oto filmik zawierający tylko kilka znanych błędów z 250 (!):


Star Wars continuity mistakes

Uwielbiam takie smaczki;)

Niestety dziś kręcenie filmów odbywa się inaczej co więcej są nawet osoby w ekipie, które są odpowiedzialne tylko za to aby wszystko się zgadzało na planie. Dlatego trudno jest się dopatrzyć równie śmiesznych wpadek, jednak jak ktoś ma sokole oko to niejedno znajdzie ;)


Update:
Dziś i jutro w TVP wyemitowany zostanie ten odcinek Gwiezdnych Wojen więc zachęcam do samodzielnego zapoznania się z tymi wpadkami ;)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...