środa, 24 sierpnia 2011

Bogaci i biedni - różni mentalnie

Zachęcam Was do zapoznania się z filmem poruszającym ww. temat, jest to zbiór często oczywistych komentarzy, jednak jak to zwykle bywa w psychologii, oczywiste nie znaczy znane i zrozumiane;)


Bogaci i Biedni, różni mentalnie...Update:
Wcześniej omawialiśmy podobny film (czyli też z zakresu bliskiego psychologii) w poście Stalowa wytrwałość.

2 komentarze:

immolator pisze...

Pachnie jakimś new age :) Nie masz takiego odczucia? Może to uprzedzenie, ale powerpointowe objawianie dosyć uniwersalnych prawd (bo nie chodzi tutaj wyłącznie o "finanse") przy akompaniamencie wątpliwej jakości muzyki wywołuje u mnie wysypkę i czkczkczkczkczkawkę :]

Pozdrawiam!
Marcin

Tdc pisze...

Oprawa wątpliwa, jednak w mojej ocenie dość trafnie opisuje problem ograniczonych horyzontów myślowych. Wszyscy różnimy się wielkością, pojemnością świata w jakim żyjemy i to jest coś co warto przemyśleć, a następnie rozwijać.

Przykładowo ostatnio poznałem pewną młodą osobę, która z obrzydzeniem opowiadała o koleżance, która pomalowała sobie paznokcie i piszczała "iiii" jakie to one są fajne. Dla niej te pazurki to cały jej świat.
A po drugiej stronie jest np. taki Stanisław Lem, który zamiast o pazurkach na co dzień myślał o czymś zupełnie innym :P
...i za to go cenimy!

Pozdrawiam!Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...