czwartek, 15 marca 2012

Amerykańska blondynka kontra 5 klasista

Kiedyś w postach: Dlaczego Europa się nas boi ??;) oraz Ziemia ? Ale która ? ;) opisywałem żenujący poziom pytań w angielskiej wersji teleturnieju Najsłabsze ogniwo.

Dawid podesłał taki oto film, który ukazuje co się przytrafiło w amerykańskim programie Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty:


Czy jesteś mądrzejszy od 5 klasisty - wersja programu z USA z głupią blondynką

Nigdy nie lubiłem pytań z geografii, gdyż dotyczą tego co w 99,99% nigdy nas nie będzie dotyczyć, no ale to co tu widzimy przechodzi ludzkie pojęcie;)

2 komentarze:

DAK pisze...

Witaj(cie) :)

Co ciekawe publiczność sprawia wrażenie, jakby utożsamiała się z tą dziewczyną (zatem sami swoi).

Polecam jeszcze zobaczyć fragment programu (akurat ja sam za nim nie przepadam) Kuby Wojewódzkiego, gdzie gościem jest koszykarz Marcin Gortat i posłuchać co mówi na temat amerykańskich dziewczyn (to chyba nie wymaga już dalszych rozważań)

http://kuba.tvn.pl/odcinki-online/julia-kaminska-i-marcin-gortat,9503,0.html

//pozdrawiam
dak

jury pisze...

Hmm, mnie tam kompletnie nie powalił poziom jej wiedzy :)
Na początku lat 90tych jak byłem w ichniejszej szkole średniej to za pierwszym razem jak wybierałem sobie matematykę ( tam większość przedmiotów samemu się wybiera, a przynajmniej tak było 20 lat temu :) ) uznałem że skoro jestem w 2giej klasie to wypada wybrać przedmiot o nazwie Algebra 2 bo na Algebrze 1 to mogę się nudzić ;)

No i któregoś razu, tak na jednych z pierwszych zajęć Algebry 2, wstaje blondynka i zadaje pytanie prowadzącej dlaczego na tablicy jest zapis 4 * -5 ( lub -4 * 5, nie pamiętam już dokładnie ) to = -20 a nie 20. Ja w tym momencie usiadłem :D ( mimo że i tak siedziałem ).

No ale dobiłem do kolejnego roku nauki w ich High School i przy wyborze matematyki stwierdziłem, dobra, tym razem biorę coś co będzie trochę mocniejsze. Patrzę na listę, ooo, przedmiot o nazwie Advanced Math, no, tu to pewnie trochę wiedzy łyknę i się nie będę nudził.
No więc się zapisałem. Oczywiście okazało się że poziom Advanced Math był taki, że absolutnie NIE uczyłem się a i tak na koniec poszło mi rewelacyjnie. Tak więc takie występy jak ten mnie kompletnie nie ruszają, to była tam codzienność :)Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...