środa, 22 kwietnia 2009

Dlaczego Europa się nas boi ??;)

Ostatnio w ramach testowania nowych kanałów telewizyjnych (o przejściu do nowej firmy pisałem przykładowo w tym miejscu), trafiłem na tłumaczenie angielskiej wersji teleturnieju „Najsłabsze ogniwo” (ang. Weakest link) wyemitowanej na kanale BBC Entertainment.

Pytania zadawane w tym programie były powalające ! Wprost siedzieliśmy przed TV i pękaliśmy ze śmiechu, przecież u nas to na takie pytania przedszkolaki odpowiadają:

- czy słowo "śmiecić" oznacza rozrzucać śmiecie czy nie ?

- ile to jest: 15/3 ?

- lusterko pokazujące co się znajduje za samochodem to ? odp: wsteczne

- Gdzie ćwiczymy na rowerku itp. ? Odp: siłownia

- szereg żołnierzy na paradzie... (pytanie przerwane z powodu braku czasu)

- bułka + kotlet itp. ? Odp: hamburger

- co wygrywa w grze (tu opis): nożyce czy papier ? Odp: daruję sobie... ;):)

- Jaki znany film G. Lucasa przed Gwiezdnymi Wojnami zaczynał się na „American” ? Odpowiedź gracza: PIE, oczywiście powinno być „American graffiti” (Wikipedia).
To świadczy o tym, że u nich film American pie jest większą klasyką niż American graffiti :-/ :-(

- na honorze itp. odp: plama

- Jak się nazywa kontakt fizyczny o zabarwieniu erotycznym ? Znów odpowiedź nie padła bo skończył się czas – a szkoda ! Bo może dowiedziałbym się czegoś ! :D :D

- bliżej finału pytania były coraz trudniejsze: ile to 59-13 ?


Było bardzo dużo pytań odnośnie muzyki i to głównie znanej w Anglii. Było powiedzmy 30% pytań typowo lokalnych, na które np. Polakom trudno byłoby odpowiedzieć, np. jak się nazywa program prowadzony w TV przez jakiś znanych u nich redaktorów, imię wagonika z jakiejś bajki, czy też nazwa placu z jakimś pomnikiem itp. Na szczęście pytania tego typu nie sprawiały graczom większych problemów :P

Warto dodać, że na te pytania uczestnicy mieli kilkadziesiąt sekund czasu (co zgodnie z zasadami programu się co rundę zmniejszało).


Skoro TAAAK się sprawy mają to myślę, że jak taki Anglik przyjedzie do Polski (to raczej rzadkość ;) ) i zobaczy polski teleturniej to wróci do kraju i wszystkim powie: „To jakiś naród geeków i czytaczy !” ;)
Warto zaznaczyć, że wiele teleturniejów w polskim wydaniu jest znacznie trudniejszych niż w oryginale. Przykładowo Milionerzy mają w Polsce o jedno koło ratunkowe mniej ! Zapewne dlatego, że jesteśmy głupsi... :D :D


I dziwić się tu antypolskim fobiom w Europie, gdy Polacy np. wciąż wygrywają międzynarodowe konkursy informatyczne itp. A o słynnym we Francji hydrauliku to...


Update:
Nowszy post z cytatem z tego samego programu: Ziemia ? Ale która ? ;)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...