środa, 30 października 2013

Kaczy koszmar stał się faktem!

Jak wspominałem w listopadzie zeszłego roku wiele osób złośliwie nabijało się że po przejęciu Lucasfilm przez The Walt Disney Company, będziemy mieli teraz czarnouszatą gwiazdę śmierci, Leię itp. A przykłady tego szybko pojawiły się w necie co przytaczałem w poście Humor: Star Wars + Disney.

Obecnie w kioskach dostępny jest komiks Disneya, którego tytuł oraz okładka nawiązują do pierwszego epizodu Gwiezdnych Wojen, czyli Mrocznego Widma. Na okładce widać kaczych rycerzy Jedi dzierżących miecze świetlne. Hmmm... no właśnie tego się obawiano...
Jednak sam komiks wcale nie jest komiksem na nowo ukazującym wydarzenia z gwiezdnej sagi, przekartkowałem go nieco i nic na ten temat nie znalazłem (jest gruby może przeoczyłem, ale w większości poświęcony typowym tematom giganta). Wygląda na to że na razie Gwiezdne Wojny są jedynie używane do marketingu.

Co nas czeka dalej?
Dobre pytanie, bo ja się już zaczynam obawiać...


Update:
Ciekawe czy ktoś kiedyś opacznie zrozumie tytuł tego posta i kliknie aby go przeczytać tylko dlatego że jest po uszy wciągnięty w polityczne rozgrywki, które od lat grają nam na nerwach :P :)


Update:
Od tamtego czasu widziałem następny komiks, którego okładka nawiązywała do innej dobrze znanej serii - nie mam pojęcia czy mają do tego też wykupione prawa. Ale widać że to jest jakiś szerszy zamysł marketingowy.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...