środa, 6 listopada 2013

Silly Venture 2013 - rozpoczyna się za kilka dni!

Już w ten weekend rozpoczyna się największa na świecie impreza społeczności Atari (choć zawsze bawią się na niej też przedstawiciele innych społeczności). Impreza wyróżnia się znacznie ponad wszelkie inne zarówno w kraju jak i za granicą, żaden opis tego nie odda, ale oto oficjalny harmonogram imprezy:
  /|\ HARMONOGRAM SV2k13 /|\

  PIĄTEK
  godz. 17:00 - 19:00 wizyta mediów (m.in. stacji POMORSKA TV)
  godz. 20:00 - oficjalne otwarcie, przywitanie gości, prezentacje materiałów video - pozdrowienia od znanych ludzi ze świata Atari
  godz. 20:30 - poczęstunek dla uczestników
  godz. 21:00 - pierwsza część koncertu Ultrasyda
  godz. 22:00 - devil's show (18+)
  godz. 00:00 - prezentacja dem z Atari 2600 oraz XL/XE

  SOBOTA
  godz. 10:30 - pobudka z Red Bull'em
  godz. 12:00 - 14:00 wizyta mediów i relacje z imprezy:
   - TVP 1 (Teleexpress)
   - TVP Info (Panorama)
   - Pomorska TV
   - Północna TV
   - Radio Eska
   - WP.PL
   - Trojmiasto.PL/Trojmiasto.TV
   - Gazeta Wyborcza

  godz. 14:30 - crazy compo (surprise!)
  godz. 15:30 - game compo na konsoli Atari Jaguar (gra do ustalenia!)
  godz. 16:30 - prezentacje materiałów video z oficjalnego otwarcia w piątek - pozdrowienia od znanych ludzi ze świata Atari (powtórka dla osób, które dotarły na party place dopiero w sobotę)
  godz. 17:00 - pierwsza część compo (gfx, msx + game)
  godz. 20:30 - pierwszy wyjazd limuzyną HUMMER H2 na drugą część koncertu Ultrasyda, która odbędzie się w gdańskim klubie Kwadratowa:

  - strona klubu
  - wydarzenie związane z Ultrasydem
  - informacja na portalu TROJMIASTO.PL

  Podczas przejazdu tradycyjnie szampan i klipy z demek na Atari na ekranach LCD :) Na miejscu wszystkie osoby posiadające identyfikator SV2k13 wchodzą oczywiście za free ! Planowany powrót ok. godz. 23:00.

  godz. 00:00 - prezentacja dem z Atari ST/STe oraz Falcon

  NIEDZIELA
  godz. 11:00 - crazy compo (surprise!)
  godz. 12:00 - konkurs muzyczny prowadzi TDC oraz organizator SV
  godz. 14:30 - ogłoszenie wyników z soboty (gfx, msx + game), rozdanie nagród
  godz. 16:30 - ogłoszenie wyników z głosowania online na prace z SV2k12
  godz. 17:30 - crazy compo (NOVEMBERFEST!)
  godz. 18:30 - druga część compo (intro, demo + wild)

  PONIEDZIAŁEK
  godz. 09:00 - ogłoszenie wyników compo z niedzieli (intro, demo + wild), rozdanie nagród
O wydarzeniu donosi również magazyn CHIP.
Podobnie telewizja POMORSKA TV oraz w Radio Eska.
Nawet dla organizatora zaskoczeniem była (nieoficjalna) invitka z "konkurencyjnej" sceny i sprzętu (Commodore), która została zaprezentowana na właśnie zakończonym Load Error:


Elyta - 50 Shades of Grey - C64 - 2013

Obecnie na imprezę wybiera się ponad 100 osób z prawie całej Europy, z oficjalnych danych wynika, że z Niemiec przybędzie 16 osób, z Francji 7, Anglii 4, z Czech 1, z Danii 1, z Hiszpanii 1 i z Holandii 3 osoby. Pozostali uczestnicy przybędą z Polski;)

Silly Venture od lat znane jest z wielu ciekawych invitek zapraszających na imprezę (tu zamieściłem te z 2010 roku). oto ostatnia z nich (wykonana przez polskich twórców):

SILLY VENTURE 2k13 Invitro for Atari Falcon by LAMERS & Mystic Bytes

Szykuje się niesamowita impreza, wiele atrakcji oraz coś co się często nie zdarza konkursy rozbite na dwie noce ! To jest to czego nam trzeba ;)

Do zobaczenia na party! ;)


Update:
Oto posty z ubiegłych lat dotyczące Silly Venture:
- Relacja z Silly Venture 2010
- Zbliża się Silly Venture 2011


Update: po party;)
Co to była za impreza ! Przeszła moje najśmielsze oczekiwania, na tak udanej i bogatej w atrakcje imprezie demoscenicznej jeszcze nie byłem (nawet w latach 90 była posucha !). Niezapomniane wrażenia, produkcje oraz wielu fanstastycznych nowych poznanych ludzi (w realu np. Jac! lub w ogóle).

Co do rekordów, to w compo zaprezentowane zostało 114 prac, obecni na miejscu przedstawiciele innych scen przecierali oczy z niedowierzania! Ale nie było zazdrości czy zawiści, wszyscy się dobrze bawili, a wręcz byli pełni podziwu jak może wyglądać party.

Obecnych było około 170 osób, z 9 państw: Anglia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Holandia, Dania oraz oczywiście z Polski. Gości zagranicznych ostatecznie było więcej niż było to zapowiadane w tej nowince;)

Do rekordów zaliczyć też należy osoby, które na party kończyły swoje produkcje. Wielu autorów dem kończyło je na party (w tym Ajcek, który zarzekał się na minionym Wap-niaku, że tego nie cierpi i robić więcej nie będzie :P), a byłem też tam ja, bo na chyba 2 dni przed imprezą wpadłem na pomysł czegoś nowego i stwierdziłem, że na party zakoduję to i sprawdzę w praktyce jak się będzie sprawować algorytm. Ogólnie było takich osób chyba z 6 może 7, a najbardziej mnie zadziwił koder na Atari Falcon 030, niestety nie zobaczyłem co robił, ale ponoć coś pięknego.

Taka impreza odzwierciedliła się odpowiednim echem w internecie, na Atarionline.pl pojawiło się szybko wiele nowinek i wszystkie wypełnione komentarzami podziękowań i podziwu dla organizatora. Aż Adv stwierdził, że nie wierzy własnym oczom tyle nowinek i tak szybko wypełniają się komentarzami. Podobnie na innych forach (np. Amigowych), gdzie również poważnie analizowany jest ten atarowy sukces oraz równocześnie rozważane są słabości ich społeczności (już się zaczynam rymować - czas kończyć pisanie!:P). Koledzy Amigowcy głowa do góry!

Dziękujemy Grey! Koniecznie musimy się zobaczyć u Ciebie za rok!

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...