czwartek, 12 lutego 2015

Terminator na twoim podwórku?

Na fejsbuku Kuba zamieścił interesujący filmik:


Introducing Spot


Bardzo fajna zabawa z zakresu robotyki, ubrać go w skórę i może robić za dużego psa;)

Tak... bardzo przyjemnie się ogląda, jednak warto się zastanowić na tym, że wszystkie firmy zajmujące się takimi mechanizmami, oprogramowaniem, a nawet uczelnie nie robią tego po to, aby taki pies biegał po twoim trawniku. Takie rzeczy się opracowuje po to, aby je sprzedać... a komu? np. do zastosowań wojskowych. Zamiana takiego mechanicznego cuda w terminatora to kwestia przeróbki, którą dokona przedszkolak !

Jakie szanse w ucieczce ma człowiek, gdy atakuje go robot, którego nie da się przewrócić??

Myślę że to przerażające, prawdziwy terminator, który być może już czeka gdzieś w fabryce lub jednostce wojskowej wcale nie musi posiadać ludzkiej skóry jak ten filmowy, a będzie równie zabójczy...

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...