poniedziałek, 7 grudnia 2015

Niezła aukcja - prezent za 11 tysięcy

Po raz kolejny rozkręca się świąteczna gorączka zakupów (wspominałem ostatnio o tym odnośnie Star Wars) i przy tej okazji mam dla Was aukcję stulecia;) "LEGO Ultimate Collector's Millennium Falcon" 10179 to największy zestaw klocków LEGO w historii (pisałem o nim ogólnie tutaj) oraz o aukcji jaka pojawiła się również w grudniu, ale 2011 roku. Wtedy była to aukcja oraz cena kup teraz za 3 300,00 zł.

Obecnie pojawiła się aukcja z tym zestawem na Allegro: LEGO Ultimate Collector's Millennium Falcon 10179 za 10 999 zł + koszty wysyłki (same klocki to 8 kg, a instrukcja składania to kolejne 2 kg!). Warto dodać, że nie jest to wygórowana cena, gdyż zestaw jest co prawda nowy, ale brakuje pudełka, naklejki i instrukcji...

Dodatkowo w aukcji pojawia się napis "KOMPLETNY NIE UŻYWANY", który różnie można interpretować... jeśli oznacza to że jest używany (w sensie składany już), ale mimo to sprzedawca uważa że jest nowy i "nie używany" bo nic z nim więcej nie robił to faktycznie cena tego zestawu jest bardzo mała właśnie z tego powodu (tzn. wygórowana w tym konkretnym przypadku - ale to typowe gdy sprzedawane są takie rarytasy, gdyż one się rządzą swoimi prawami - jednak my nie musimy się z tym godzić i kupować:P).

Ile ten fantastyczny, kolekcjonerski zestaw jest faktycznie wart i jakie ceny będzie osiągał po latach to trudno powiedzieć! Pożyjemy - zobaczymy;)

Update:
Była też taka aukcja, gdzie sprzedawano zestaw (już oficjalnie) jako używany - za 6 999 zł.


Update:
Pojawiła się jeszcze aukcja za 12 tys. LEGO 10300 Ultimate Imperial Star Destroyer-KRK, jednak w tym wypadku jest to fanaberia sprzedającego, bo faktyczna wartość jest aukcji z Millennium Falconem.


Update:
I jeszcze jedna aukcja, tym razem dla mega-miłośnika klocków LEGO: Elementy klocki LEGO o wartości 34000 zł 105 kg - aukcja wystawiona w cenie 11 000 zł.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...