wtorek, 1 grudnia 2015

Wybieramy grę roku - Atarionline.pl

Właśnie rozpoczął się konkurs na najlepszą grę ubiegłego roku tzw. Kaz Kompo 2014 (chodzi oczywiście o gry na Atari 8-bit z 1979 roku! Nie ma jak klasyczny sprzęt!;). Każdy może sobie ściągnąć gry, pograć (w ostateczności na emulatorze), a następnie zagłosować na najlepsze jego zdaniem gry.

Tu znajdują się gry z krótkimi opisami, zasady głosowania itp.

Zapraszam do wspólnej zabawy!;)

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

O Tdc, zapytam, bo Ty "stary" atarowiec jesteś.
Która wersja Black Lamp w archiwum AOL jest tą z poprawnym dziewiątym poziomem, tj. ta, co da się ją ukończyć?

Wiesz, chciałem sobie w to zagrać po latach, ale właśnie przypomniało mi się jak gdzieś w 1990 doszedłem do dziewiątej mapy, a tam kiszka (nie dało się znaleźć ostatniego smoka) i grę trzeba było wyłączyć. :(

pozdrawiam

Tdc pisze...

Niestety nie mam pojęcia, nie grałem w tę grę od czasów dzieciństwa podobnie jak Ty - ale pamiętam, że ma wyczesaną muzykę!

Proponuję zapytać na forum Atarionline - tam może ktoś będzie wiedział. Napisz czy miałeś grę w wersji z nieśmiertelnością czy nie - ja miałem wersję nieśmiertelną.

Anonimowy pisze...

Muzyka jest to coś na wzór Greensleeves ( ciekawy cover: https://www.youtube.com/watch?v=aZ7yRj_ScdU ), szkoda że zapętlona do bólu. Jest coś jeszcze w ekranie startowym, ale już powiedzmy średnie.

Ja miałem wersję z nieśmiertelnością i z wyciętym nazwijmy to intro / ekranem tytułowym. Pewnie ze względu na skrócenie czasu ładowania i miejsca na poczciwej kasecie. W mojej okolicy wtedy tylko taka krążyła, a jak sam dobrze pamiętasz co miał ktoś jeden, to miała cała dzielnica. :D

sikor pisze...

KK jest za późno. Według schematu z ostatnich lat - KK2015 będzie w okolicach sierpnia 2018 roku.

Tdc pisze...

Podaję link:
Charlie Parra - Greensleeves (Merry Heavy Metal Christmas)
Dzięki, bardzo fajne!;)

Tak pamiętam, właśnie ta wersja nieśmiertelna była wtedy w Polsce bardzo popularna ;)


@Sikor nie wiem co się tak ciskasz, sam ostatnio się wycofałeś z działalności w scenie Atari (nie ma warsztatu, party itp.). W takich okolicznościach nie ma się co dziwić, że są takie efekty: nie ma komu prowadzić konkursu corocznego, nie ma komu organizować imprez itp. Obecnie gdy podobnie jak Ty, Kaz znikł z naszego środowiska - to nie ma komu tego robić, obecnie gdyby nie nowe osoby jak np. bardzo ostatnio pracowity Adam - to w tym roku nie mielibyśmy KK wcale!

Takie są efekty waśni, warcholstwa i obrażania się - ja nic nie poradzę, jedyne co robię to z kamienną twarzą staram się nie widzieć co się dzieje i robić swoje - choć jest to bardzo trudne...Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...