sobota, 5 grudnia 2015

Układ zamknięty - czy zamknięty? (TVP)

Dziś o 20:25 w TVP1 będzie film Układ zamknięty (Wikipedia), który gorąco polecam. Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, czyli zmaganiami polskich przedsiębiorców z bandyckim, przestępczym państwem polskim, którego działania faktycznie uderzają w całe państwo a nie tylko w społeczeństwo (co opisywałem tutaj). Nic dziwnego, że autorzy filmu nie mieli łatwej drogi, aby film zrealizować...

Jak czytamy w Wikipedii, film otrzymał nagrodę:
    2013: Wektor (Nagroda organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej) za „odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą, oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa”.

Przerażające jest to, że w mojej rodzinie doszło kiedyś do identycznej sytuacji jaka została ukazana w tym filmie! Jest tylko jedna różnica - w życiu oczywiście wszystko się dobrze nie kończy...


Update:
Wcześniej wspominałem:
- Krystyna Chojnacka - śmiertelna ofiara urzędników

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...