środa, 21 grudnia 2011

LEGO MILLENNIUM FALCON - na Allegro

Mamy teraz gorący okres świąteczny, prezenty kupujemy jakbyśmy się parzyli w ukropie, a poczta nie wyrabia z ilością przesyłek (ja na kuriera czekam od piątku). Wykorzystując ten czas wiele osób wystawiło aukcje po dokładnym przejrzeniu swoich zakamarków, dzięki temu pojawiają się aukcje unikalne, których zwykle próżno szukać, jeśli chodzi o ich różnorodność oraz ceny.

Tym drugim przykładem jest aukcja, którą chcę Wam dzisiaj zaprezentować, to wspaniały pojazd, bardzo dużych rozmiarów (84 cm x 56 cm x 21 cm - co w przypadku klocków LEGO nie jest częste), a zobaczyć możemy go na aukcji: LEGO SW 10179 MILLENNIUM FALCON - MEGA RARYTAS, zestaw z tzw. "ULTIMATE SERIES COLLECTOR'S".

Przedmiot został wystawiony do licytacji oraz na "Kup Teraz!". Szybko pojawiło się aż 13 licytujących, którzy wywindowali cenę z 1 310,00 zł do aż 2 550,00 zł. Początkowo dostępna była cena Kup Teraz, która wynosiła 3 300,00 zł, a trzeba przyznać, że za 10 kg klocków Star Wars (ponad 5 tys. elementów) to i tak nie jest wygórowana.

Sprzedający podaje w treści opisu aukcji:
    BARDZO RZADKI CENA NOWEGO OSIĄGA POZIOM 10.000 ZŁ
...czego efektem jest to że aukcja miała 5960 wyświetleń.

I faktycznie obok Gwiazdy Śmierci jest to jeden z najbardziej imponujących zestawów, zdecydowanie skierowany do dorosłych (kolekcjonerów), gdyż dzieci mogą mieć poważny problem ze złożeniem modelu składającego się z takiej ilości klocków, nie mówiąc o możliwości jego udźwignięcia;)


Update 26 XII:
Aukcja się już dawno skończyła, a oglądalność aukcji cały czas wzrasta, obecnie wynosi 6009 wyświetleń. Update: Nie podkreśliłem, że jest to największy zestaw LEGO w historii, oto co czytamy o tym zestawie w Bibliotece Ossus (coś jak Wikipedia):
    Największym zestawem klocków LEGO jest 10179 Ultimate Collectors Series Millennium Falcon znajduje się w nim pochodzący ze świata Gwiezdnych wojen Millennium Falcon. Składa się on z 5195 elementów. Sama instrukcja składania waży prawie dwa kilogramy. Model po złożeniu ma rozmiary 84 cm x 56 cm x 21 cm.

1 komentarz:

jury pisze...

Kwak, ten zestaw klocków jest mega :) Gdybym posiadał nieograniczoną moc wciskania przycisków typu Kup Teraz ;)) to nawet mimo że nie jestem fanem Start Trek'a i tak bym wcisnął Kup Teraz!, hiehie.Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...