sobota, 30 stycznia 2010

Dziś w TV: Outsiderzy - historia kina niezależnego

Dziś na kanale Viasat History (Wikipedia) o godzinie 22:00 będzie emisja ciekawie zapowiadającego się dokumentu o outsiderach amerykańskiego kina niezależnego lat 70 (w tym ma być mowa o G. Lucasie i Gwiezdnych Wojnach - co sugeruje zwiastun, w którym widać postać Vadera itp.).


Mowa o filmie pt. Outsiderzy kina Fascynująca historia kina niezależnego i jego twórców
    Fascynująca historia kina niezależnego i jego twórców od początków Hollywood po współczesne oblicze "fabryki snów". Program przygląda się zawodowym losom takich filmowców jak Stanley Kubrick, Orson Welles, Sam Peckinpah i Samuel Fuller i opowiada o ich przedsięwzięciach i pasjach. Zaprezentowane zostaną także wywiady z takimi ludźmi filmu jak Seymour Cassell, Martin Scorsese, Peter Falk, Spike Lee i wieloma innymi sławami ekranu. Podkreślą oni między innymi wagę twórczej niezależności i wolności ekspresji podczas tworzenia filmu.

    60 minut, USA 2006
Emisja: w sobotę 30 stycznia o godzinie 22:00.


Zapraszam miłośników kina na ten dokument.

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...