wtorek, 5 stycznia 2010

Program: edytor znaków

Dziś na Atarionline.pl pojawił się kolejny mój tekst dotyczący Atari, tym razem jest to publikacja programu użytkowego służącego do edycji znaków lub grafiki do gier i dem. Program ten prezentowałem ostatnio kolegom - organizatorom stoiska 8BIT/RETRO na Poznań Game Arena 2009 (tu fotorelacja).

Tekst ten opisuje nieco zakulisowych wydarzeń, które miały miejsce na przełomie 80. i 90. lat w firmie Mirage Software Ltd. Wcześniej wspominałem o podobnej tematyce w nowince: Gra "Thorgal".

Tym razem jest to dość szczególny artykuł, bo po raz pierwszy od wczesnych lat 90. został opublikowany mój program na ośmio-bitowe Atari. Jest to początek cyklu bo następne programy i teksty są w przygotowaniu;)


Zapraszam do lektury: Edytor znaków "Help Me".


Update:
Wcześniejsze teksty na AtariOnline.pl:

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...