niedziela, 16 maja 2010

Gwiezdne Wojny z 1977 roku w kinie Iluzjon

Jak informuje Sikor, 19 maja o godzinie 20:00 odbędzie się projekcja Gwiezdnych Wojen (info na stronie kina). Będzie to epizod IV czyli pierwszy zrealizowany przez G. Lucasa film z tej serii, który niespodziewanie zdobył gigantyczną publiczność na całym świecie oraz rzesze fanów, przeistaczając się w swoisty fenomen socjologiczny i kulturowy.

W środę wyświetlany będzie właśnie historyczny film z 1977 roku w pierwszej wersji, w której twórcy jeszcze nie planowali następnych części i nie dodano do niego napisu informującego, że to IV epizod. W krótkim czasie po wielkim sukcesie filmu, zmodyfikowano go i dodano tę informację.


(źr. Biblioteka Ossus)

Wszystkich miłośników kina i SF zapraszam na tę swoistą podróż w czasie;)

Brak komentarzy:Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...