piątek, 4 marca 2011

Dziś w TV: Terminator - Kroniki Sary Connor

TVP1 o 22:20 wyemituje powtórkę serialu Kroniki Sary Connor (wcześniej emisja miała miejsce w 2008 roku), jest to pierwsza seria składająca się z 9 odcinków. Z serialem warto się zaznajomić - nie ma obaw ;) jak to często z takimi serialami bywa, które są przedłużeniem filmów kinowych.


The Sarah Connor Chronicles - trailer

Wydarzenia przedstawione w tym serialu rozwijają treść drugiej, kinowej części filmu, czyli tej najbardziej cenionej. Jednak nie jest to prosta kontynuacja, lecz jest to alternatywna wersja wydarzeń w stosunku do tego co widzieliśmy w trzeciej kinowej części, która została źle przyjęta przez widzów.

Ciekawostką tego serialu jest odnowa zaprojektowany wygląd tytułowych terminatorów, są podobni, ale nie identyczni (podobnie jak w filmie Terminator 4 Ocalenie - o którym pisałem w tym miejscu), czyli tak jakby producent nie dostał praw od właściciela. Jednak mimo wszystko film jest wykonany z co najmniej dostateczną dbałością o szczegóły - a jak wiadomo ja mam duże wymagania;)

To dobra informacja dla mnie, bo poprzednim razem coś mi wypadło i przerwałem oglądanie serialu. Teraz mam okazję obejrzeć go w całości - do czego i Was zachęcam.

Tu oficjalna stronka serialu.


Update:
...i oczywiście nie oglądałem ;):)
a nawet nie nagrałem :/

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

A ja obejrzałem - cały serial. Jak dla mnie rewelacja, trzyma klimat Terminatora 2, do tego dużo akcji, co raczej rzadko zdarza się w serialach.
Wyszedł jeszcze jakiś inny, porównywalny z tym, serial?

Pozdrawiam,
Atari

Tdc pisze...

Faktycznie serial jest zrobiony ambitnie, a wyjątkowo trudno jest zachować i rozwinąć taki klimat jak przez wielu ukochany klimat Terminatora II. Ja też ogólnie pozytywnie się odnoszę do pierwszej serii.

Nic mi nie wiadomo o innym serialu. Warto jednak zaznaczyć że TVP teraz (i wcześniej) wyemitowało pierwszy sezon Kronik (przy premierowej emisji była to nowość na świecie). Jednak do dziś nie wyemitowano drugiej serii, być może się do tego zabierają więc trzeba uważnie śledzić program.
To dotyczy TVP, natomiast w AXN swego czasu wyemitowano obie serie. Druga seria ponoć jest równie udana choć nieco bardziej się ciągnie od pierwszej.

Pozdrawiam i proszę się nie krępować i bez problemu podpisywać pod swoimi postami.Jeśli nie jest zaznaczone inaczej (lub nie jest zaznaczone wcale) zamieszczone ilustracje pochodzą z Wikimedia Commons lub są mojego autorstwa.


Ta strona używa cookies oraz innych technologii Google (i innych firm w specjalnych dodatkach po prawej stronie) w celu prawidłowego działania tej stronki (jej elementów jak np. ankiety, reklamy itp.) oraz zbierania statystyk. Korzystanie z tego bloga powoduje zapisywanie typowych plików na Twoje urządzenie (np. komputer, tablet itp.) o ile w ustawieniach przeglądarki nie zmienisz tego.

W UE się ludziom w głowach przewraca, więc dla świętego spokoju zamieściłem to absurdalne ostrzeżenie...